Reklama

Duna za premiérový víkend v českých kinech utržila 13 milionů

Duna
Chiabella James / Warner Bros. Pictures

Jeden z nejočekávanějších snímků tohoto roku dorazil do kin. Americký epický sci-fi film Duna režiséra Denise Villeneuva byl hned po svém uvedení v čele víkendové návštěvnosti. V premiérovém víkendu ho vidělo na 74 tisíc diváků a snímek zatím utržil přes 13 milionů korun. Na úspěch Jamese Bonda, Zátopka, Karla ani Prvoka o prvním víkendu ale nedosáhl.

Reklama

Snímek vyprávějící o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis, o premiérovém víkendu přilákal přes 74 tisíc lidí a na tržbách vydělal 13,3 milionu korun. Vyplývá to z údajů UFD.

Podívejte se na trailer k filmu Duna:

Duna na druhé místo odsunula v minulém týdnu vedoucí americký akční film Venom 2: Carnage přichází režiséra Andyho Serkise. Na pokračování snímku natočeného na motivy komiksů o stejnojmenném hrdinovi za dva týdny dorazilo 217 tisíc lidí. Na třetím místě je film Karel. Dokument přinášející ojedinělý pohled do soukromí a do duše zpěváka Karla Gotta v režii Olgy Malířové Špátové za tři týdny navštívilo téměř 270 tisíc diváků a vydělal 41 milionů korun. Následuje snímek Není čas zemřít s nesmrtelným britským agentem Jamesem Bondem, který za měsíc nasbíral 305 tisíc diváků a jeho tržby atakují hranici 56 milionů korun. Na páté příčce skončil koprodukční rodinný film Rozbitý robot Ron.

video

Nová bondovka jde konečně do kin. Může se stát prvním postcovidovým hitem

Po dlouhých 19 měsících od původně plánované premiéry do kin tento čtvrtek konečně vstoupí očekávaný snímek Není čas zemřít. Podaří se poslední bondovce s Danielem Craigem v titulní roli stát se letošním první miliardovým snímkem?

Přečíst článek

Z dalších českých snímků je na sedmém místě animovaný film režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové Myši patří do nebe. Film měl světovou premiéru a divácký úspěch na světovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy a získal cenu za nejlepší animovaný film na mezinárodním festivalu v Šanghaji. Na osmém místě skončila komedie režiséra Petra Zahrádky a scenáristky Adély Kroupové Láska na špičkách a devátý je film Zátopek, který pošle Česká filmová a televizní akademie do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film.

Reklama

Ve čtvrtek do tuzemských kin distribuce uvede americký horor režírovaný Scottem Cooperem Paroží, animovaný film z produkce Jihoafrické republiky Seal Team: Pár správných tuleňů, španělský dramatický film Paralelní matky, který napsal a režíroval Pedro Almodóvar, koprodukční animovaný snímek Addamsova rodina 2 a německá sci-fi komedie Miluj svého robota.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok je zatím vládcem českých kin. Zátopek jej dobíhá pomalu

Tržby blížící se 90 milionům korun činí z komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel největší českých hit letošního roku. Zátopek je přes razantní start zatím na polovičních tržbách. A na Slovensku je na tom ještě hůř.

Přečíst článek

Z českých snímků se objeví komedie režiséra a scenáristy Radka Bajgara Kurz manželské touhy, který vznikal pod pracovním názvem Teorie touhy.

TOP 5 snímků podle návštěvnosti o proběhlém víkendu

Pořadí Název filmu Víkend tržby (v Kč) Víkend diváci Celkem tržby (v Kč) Celkem diváci
1. Duna 13 304 169 74 147 15 275 149 85 307
2. Venom 2: Carnage přichází 8 916 808 51 027 37 012 629 217 064
3. Karel 5 892 385 36 555 41 067 996 269 299
4. Není čas zemřít 3 798 803 20 167 55 915 615 305 018
5. Rozbitý robot Ron 1 633 877 10 723 1 633 877 10 723

Hra o oliheň (v originále Squid Game)
video

Hra na oliheň vydělá Netflixu 891 milionů dolarů. To je čtyřicetkrát víc, než stála

Drsný jihokorejský seriál Hra na oliheň (v originále Squid Game), který se stal podzimním hitem Netflixu včetně Česka, se nejpopulárnější streamovací službě vyplatí. Podle interních dokumentů firmy, na které se odvolává server Bloomberg, by měl seriál o hře na přežití vygenerovat hodnotu 891 milionů dolarů (asi 19,5 miliardy korun). Výroba seriálu stála 21,4 milionu dolarů, tedy asi čtyřicetkrát méně. Netflix uniklé neoficiální informace nekomentoval.

Přečíst článek

HBO Max odstartuje v Evopě

HBO Max nabídne premiéry filmů krátce po kinech i v Česku

Očekávaný vstup globální videotéky na český trh zatím stále nemá pevné datum. Důležité detaily ale již HBO zveřejnilo. Je mezi nimi i distribuční revoluce: velké filmové hity budou k dispozici pro domácí sledování již 45 dní od premiéry namísto dosavadních 90. 

Přečíst článek

Reklama

Související

Kino, ilustrační foto

Kina se probírají z koronavirové letargie, jde to ztuha. Hitem může být Zátopek

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme