Reklama

Beyoncé dostala za vystoupení v Dubaji miliony dolarů. Podle části fanoušků se zaprodala

Beyoncé vystoupením v Dubaji naštvala část fanoušků.
ČTK
Ondřej Bílek
obi

Pět let fanoušci královny popu Beyoncé čekali na její další koncert. Jenže teď se na ní valí kritika – vystoupení na soukromé show v Dubaji u příležitosti otevření luxusního hotelu Atlantis The Royal si podle mnohých mohla odpustit.

Reklama

Nejde ani tak o to, že za opulentní víkendovou akci, na kterou byla pozvána řada celebrit, influencerů a dalších významných společenských osobností, inkasovala údajně 24 milionů dolarů (přes půl miliardy korun), ale spíš o věrohodnost jejích postojů.

Renaissance, poslední album Beyoncé, je oslavou černošské queer kultury a vzdává hold taneční hudbě, která vzešla z gay komunity v Harlemu v New Yorku, a fanoušci teď americké zpěvačce vyčítají, že se vysokou sumou peněz nechala strhnout k propagaci Dubaje, přestože se prezentovala jako „spojenec” LGBT komunity. Přitom ve Spojených arabských emirátech je homosexualita přísně potírána.

Dubaj zažívá zlaté realitní časy. Trh loni ovládli Rusové

Dubaj zažívá zlaté realitní časy. Trh loni ovládli Rusové

Dubaj loni překonala letitý rekord v počtu realitních transakcí. Hlavním motorem tamního lukrativního trhu se stali Rusové, kteří prchají ze země okupující Ukrajinu, ať už z politických důvodů, nebo před sankcemi západního světa. A výhled pro letošní rok zůstává rovněž slibný, napsala agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Hudební novinářka na volné noze Abigail Firthová řekla britské BBC, Beyoncé dluží LGBT komunitě vysvětlení. „Zdá se mi to od ní jako opravdu chybné rozhodnutí,“ uvedla Firthová. „Stejně je zřejmě multimilionářka, tohle opravdu nemusela dělat, ty peníze nepotřebovala.“

CD a popisovač

Cédéčka slaví čtyřicátiny. A možná je čeká návrat na výsluní

V srpnu 1982 bylo vyrobeno první hudební CD na světě. Za revolučním nosičem digitálních dat stály společnosti Philips a Sony. A nastala revoluce v hudebním, filmovém a posléze i počítačovém světě. Na vrcholu jejich popularity se jen v USA prodala za jediný rok miliarda CD. Loni to bylo jen necelých 47 milionů, tedy sotva pět procent onoho rekordu. Přesto jde o známku možného návratu na výsluní „cédéček“, který navíc mohou podpořit největší umělci světa jako třeba Beyoncé.

Přečíst článek

Dubaj si pečlivě buduje image luxusní turistické a obchodní destinace, otevření hotelu Atlantis the Royal, kde nocleh stojí v průměru tisíc dolarů (špičkové apartmá, které měla údajně k dispozici Beyoncé, sto tisíc dolarů), to jen podtrhuje.

Reklama

Související

Z amerického kosmodromu 2. března 2023 odstartovala raketa Falcon 9, která má k Mezinárodní vesmírné stanici vynést čtyřčlennou posádku v lodi Crew Dragon

AKTUALIZOVÁNO: Raketa Falcon s lodí Crew Dragon konečně odstartovala. Podívejte se na video

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme