Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Žádná Coca-Cola či Starbucks v Rusku. Značky předcházejí „patentové“ loupeži

Řetězec Starbucks po exitu společnosti z Ruska se přejmenoval na Stars Coffee
Profimedia
 ČTK

Americké společnosti Coca-Cola a Starbucks požádaly o opětovné zaregistrování svých ochranných známek v Rusku. Chtějí tak ochránit svá práva na duševní vlastnictví poté, co v roce 2022 v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu zemi opustily. Uvedl to ruský list Vedomosti.

Reklama

Coca-Cola podala v dubnu tři žádosti o ochrannou známku, uvedl list s odkazem na dokumenty na internetových stránkách ruské agentury pro duševní vlastnictví Rospatent. Starbucks podal v Rusku koncem května osm podobných žádostí.

„Duševní vlastnictví má pro firmu Coca-Cola vysokou hodnotu a důležitost a neustále podnikáme kroky k posílení a zhodnocení těchto aktiv po celém světě,“ uvedla Coca-Cola v prohlášení zaslaném agentuře Reuters. „Naše žádosti v Rusku mají za cíl zachovat naše práva k ochranným známkám.“

Řada západních firem zůstává v Rusku navzdory dřívějším plánům na odchod

Většina západních firem je stále v Rusku. Když odejdeme, vezmou si naše značky, obávají se

Řada západních podniků, včetně firem Avon Products, Air Liquide a Reckitt, stále zůstává v Rusku, a to navzdory dříve ohlášeným plánům na odchod z tohoto trhu. Důvodem jsou rostoucí překážky pro opuštění Ruska, ale i fakt, že aktivita ruských spotřebitelů se zotavuje. Informuje o tom na svých internetových stránkách list Financial Times.

Přečíst článek

„Starbucks běžně podává žádosti o ochranné známky po celém světě, aby ochránil svoji značku,“ uvedla firma.

Reklama

Podobné žádosti podaly po ukončení činnosti v Rusku i další západní firmy, jako švédský nábytkářský gigant IKEA.

Starbucks měl kdysi v Rusku 130 provozoven a téměř 2000 zaměstnanců. Prodej svých aktivit zde dokončil v červnu 2023. Nový majitel řetězec znovu otevřel pod názvem Stars Coffee.

Coca-Cola oficiálně zastavila v Rusku prodej svých hlavních značek Coca-Cola, Sprite a Fanta. Její bývalá ruská divize se přejmenovala na Multon Partners a prodává produkty značky Dobryj Cola.

Putinovi na tiskové konferenci položil dotaz jeho digitální dvojník

Putin velmi úspěšně oškubává západní firmy, které opouštějí Rusko

Odchod západních firem z ruského trhu měl podkopat ruskou ekonomiku. Místo toho přihrál Kremlu a lidem kolem Putina miliardové majetky.

Přečíst článek

Danone plánuje prodat své ruské aktivity byznysmenovi napojenému na Čečensko

Francouzská potravinářská společnost Danone plánuje prodat své ruské aktivity podnikateli napojenému na Čečensko. S odkazem na své zdroje a zhlédnuté dokumenty to napsal britský deník Financial Times (FT).

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme