Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Provozovatel AAA Auto loni prodal rekordní počet ojetin

Prodej aut, ilustrační foto
AAA Auto
 ČTK

Skupina Aures Holdings, která provozuje autobazary AAA Auto nebo Mototechna, loni zvýšila provozní zisk EBITDA o 14 procent na 68,2 milionu eur, tedy zhruba 1,7 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 11 procent na 1,25 miliardy eur, což odpovídá asi 31,2 miliardy korun. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

Skupina loni vykázala nárůst prodeje ojetých vozů o 11 procent na rekordních 108 661 aut. Uvedla, že se přitom zaměřila na zlepšení zákaznické zkušenosti a využívání pokročilých technologií, včetně generativní AI, která optimalizovala činnosti jako dynamické oceňování vozů a řízení jejich nabídky.

„S 11 procentním růstem počtu prodaných automobilů a vedoucím postavením na trhu v zavádění generativní AI nastavuje Aures nové standardy v automobilovém sektoru. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v rozvoji udržitelnosti našeho podnikání a rozšiřovat naši působnost po Evropě,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.

Firma dále uvedla, že v segmentu ojetých elektrických vozidel zavedla transparentnost a kvalitní diagnostiku. Podrobná data v popisech vozů podle ní umožňují zákazníkům ohledně nákupu elektromobilů činit informovaná rozhodnutí.

Aures Holdings je letos na trhu 33 let. Provozuje síť 70 poboček, servisních center a zastoupení v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Německu. Za dobu své existence na výkupu a prodeji obsloužila přes 3,3 milionu zákazníků. Hlavním vlastníkem Auresu je fond Abris Capital Partners.

Fabriku Fordu v Kolíně nad Rýnem ochromila stávka. První za sto let

Zaměstnanci závodu automobilky Ford v Kolíně nad Rýnem ve středu zahájili celodenní stávku, kterou protestují proti plánům na hromadné propouštění. Jedná se o první stávku v téměř stoleté historii závodu v Německu, informovala agentura DPA. Protest má trvat do čtvrtečního rána.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme