Provozovatel AAA Auto loni prodal rekordní počet ojetin

Skupina Aures Holdings, která provozuje autobazary AAA Auto nebo Mototechna, loni zvýšila provozní zisk EBITDA o 14 procent na 68,2 milionu eur, tedy zhruba 1,7 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 11 procent na 1,25 miliardy eur, což odpovídá asi 31,2 miliardy korun. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.
Skupina loni vykázala nárůst prodeje ojetých vozů o 11 procent na rekordních 108 661 aut. Uvedla, že se přitom zaměřila na zlepšení zákaznické zkušenosti a využívání pokročilých technologií, včetně generativní AI, která optimalizovala činnosti jako dynamické oceňování vozů a řízení jejich nabídky.
„S 11 procentním růstem počtu prodaných automobilů a vedoucím postavením na trhu v zavádění generativní AI nastavuje Aures nové standardy v automobilovém sektoru. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v rozvoji udržitelnosti našeho podnikání a rozšiřovat naši působnost po Evropě,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.
Firma dále uvedla, že v segmentu ojetých elektrických vozidel zavedla transparentnost a kvalitní diagnostiku. Podrobná data v popisech vozů podle ní umožňují zákazníkům ohledně nákupu elektromobilů činit informovaná rozhodnutí.
Aures Holdings je letos na trhu 33 let. Provozuje síť 70 poboček, servisních center a zastoupení v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Německu. Za dobu své existence na výkupu a prodeji obsloužila přes 3,3 milionu zákazníků. Hlavním vlastníkem Auresu je fond Abris Capital Partners.
Zaměstnanci závodu automobilky Ford v Kolíně nad Rýnem ve středu zahájili celodenní stávku, kterou protestují proti plánům na hromadné propouštění. Jedná se o první stávku v téměř stoleté historii závodu v Německu, informovala agentura DPA. Protest má trvat do čtvrtečního rána.
Fabriku Fordu v Kolíně nad Rýnem ochromila stávka. První za sto let
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.