Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Obří dopravní akvizice v Rusku. Miliardář Lisin prodal společnost Freight One

Ruský miliardář Lisin prodal železničního nákladního dopravce Freight One
iStock
 ČTK

Ruský miliardář Vladimir Lisin prodal společnost Freight One, která se řadí mezi největší ruské provozovatele nákladní železniční dopravy, majitelům společnosti SG-Trans. Druhý ze jmenovaných podniků je největším ruským přepravcem zkapalněného ropného plynu (LPG), uvedla agentura Reuters.

Reklama

Hodnota transakce se podle jednoho ze zdrojů, které agentura Reuters uvádí, pohybuje kolem 200 miliard rublů (49,5 miliardy korun). Zúčastněné strany se k věci nevyjádřily.

Společnost SG-Trans ovládají Timur a Ruslan Babajevové. Ředitelem Freight One, která je v ruském prostředí známá také pod zkratkou PKG, se stane bývalý viceprezident ruské státní železniční společnosti RŽD Salman Babajev.

Komerční banka na Václavském náměstí

Další miliardová transakce. Komerční banka prodává budovu na Václaváku

Komerční banka prodává svoji budovu na prestižní adrese. Václavské náměstí 42. Informaci o prodeji budovy, kterou měla redakce newstream.cz, potvrdila ředitelka společnosti Knight Frank Zdenka Klapalová. Cenu transakce nechtěla komentovat.

Přečíst článek

Ocelářskému magnátovi Lisinovi patří hutní gigant Novolipeck. Loni byl označen za nejbohatšího muže Ruska. Letos ho časopis Forbes Russia zařadil na třetí místo s majetkem 22,1 miliardy dolarů (přes 509 miliard korun).

Reklama

PGK provozuje více než 100 tisíc železničních vagonů. Před invazí Ruska na Ukrajinu firma plánovala vstoupit na burzu. Lisin nad společností převzal kontrolu v roce 2011 poté, co byla během reforem v témže roce vyčleněna z monopolu RŽD.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Krize v Rudém moři přinese růst cen energií

Sny o nízké inflaci vezmou brzy za své. Krize v Rudém moři zase zvedne ceny energií

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme