Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nominujte inspirativní osobnosti do Impakt Awards by newstream!

Nominujte inspirativní osobnosti do Impakt Awards by newstream!
Newstream
 nst
nst

Byznysový portál newstream.cz startuje nový projekt Impakt Awards. Smyslem je vyzdvihnout jednotlivce, kteří zlepšují svět. 

Reklama

Nominace je možné podávat do 31. srpna 2024 redakci Newstreamu, vyplněním formuláře ZDE.

„Hledáme příběhy osobností, které nezištně s cílem pomoci, zapojit se, ovlivnily životy dalších. Ocenění Impakt je na mediální scéně ojedinělým projektem. Myslíme si, že v neklidné době, ve které se naše společnost nachází, potřebujeme pocítit i ukázat smysluplnost svého konání. Že i jednotlivec má velkou moc a může ovlivnit prostředí kolem sebe. A právě tomu chceme jako médium věnovat pozornost,“ uvedla CEO vydavatelství Newstream Agency Tereza Zavadilová.  

Co je Impakt? Pozitivní dopad, který má naše práce, jednání nebo postoje na okolí. Je to širší vnímání úspěchu, které přesahuje běžné každodenní či profesní cíle a pozitivně ovlivňuje okolí.  

V byznysu je dopad často spojován se společenskou odpovědností firem, s pojmy jako CSR a širší  ESG (Environmental, Social, and Governance).  A nejde jen o prázdné fráze a gesta. Globální průzkum, který provedla společnost Deloitte, ukázal, že 73 procent mladších lidí, tzv. mileniálů, je přesvědčeno, že jejich firmy by měly pozitivně přispívat společnosti, většina z nich si pak vybírá zaměstnavatele, s nimiž dokážou sdílet hodnoty.  

„Naše ocenění není ukázkou vlivu a moci. Jeho cílem je docenit nezištnost a smysluplnost působení některých lidí. Příběhy pokrývají široké spektrum. Od miliardářů - filantropů až po dobrovolné hasiče. Přihlašování probíhá na základě nominace,“ vysvětluje hlavní koordinátorka projektu Impakt Katarína Krajčovičová. 

Reklama

Jak nyní postupovat? Nominace je možné podávat do 31. srpna 2024 redakci Newstreamu, vyplněním formuláře ZDE. Odborná porota složená z úspěšných a společensky uznávaných osobností vybere TOP 10 osobností. Ty pak budou představeny široké veřejnosti, aby se mohla seznámit s jejich příběhy a také měla možnost hlasovat o tom, která z nich ji nejvíce oslovila.  

Slavnostní předání cen se uskuteční 10. 10. 2024 v 19 hodin v  Galerii Mánes v Praze.  

Smyslem projektu Impakt Awards je vyzdvihnout jednotlivce, kteří zlepšují svět. Newstream

Světová inspirace 

Oceňovat pozitivní působení jednotlivců na okolí i společnost je velkým trendem současnosti. Nejpopulárnější nadále zůstává Nobelova cena za mír, ale na popularitě získávají také méně formální ceny. A za některými stojí i mediální domy. 

Časopis Time každoročně oceňuje stovku nejvlivnějších lidí na světě, kteří svou prací a osobním přínosem utvářejí a mění společnost.  

„Time 100 oslavuje lidi, kteří svou prací a angažovaností mění svět. Je to připomínka toho, že jednotlivci mohou dosáhnout velkých věcí,“ prohlásil šéfredaktor časopisu Time Edward Felsenthal. 

Michelle Obamová, bývalá první dáma Spojených států, která byla do seznamu rovněž zařazena, uvedla, že je velmi důležité nepodceňovat svůj vlastní vliv. „Každý z nás má v sobě sílu ovlivnit ostatní a změnit svět,“ řekla. 

Nyní chceme podobně inspirativní osobnosti hledat také v  Čechách a na Slovensku. Jsou ve vašem okolí takoví lidé? Přihlaste je do prvního ročníku Impakt Awards by newstream, ocenění, které má smysl

„Máme pocit, že vlastnit parádní auto, jezdit na exotické dovolené nebo sedět ve správní radě velké společnosti je smyslem, o který je třeba usilovat a snažit se o něj každý den. Kolika z nás se to nakonec podaří? Ale být vnímavý ke svému okolí, využívat své talenty ve prospěch druhých i vlastní seberealizace je krok, který je dosažitelný už dnes. Posílejte příběhy těch, kteří takto skutečně žijí. Jako inspiraci pro nás ostatní. Cestou je žít smysluplně už teď a nečekat, až se stanu 'někým'. Pojďme to změnit! Společně,“ říká Katarína Krajčovičová. 

Newstream.cz je byznysový web, který vznikl v červenci 2021 a vydává jej Newstream Agency. Zaměřuje se na ekonomické zpravodajství, zprávy z firem, financí, realit a chytrého lifestylu včetně rozhovorů, komentářů, reportáží, videí, podcastů a videorozhovorů. Pořádá odborné a společenské eventy a networkingové Cluby. Newstream Agency vydává také tištěný byznysově-lifestylový magazín s názvem Newstream CLUB a tištěný specializovaný časopis Realitní CLUB.  

Generali Česká pojišťovna ocenila malé podnikatele s velkým dopadem pro budoucnost planety.

Malí podnikatelé, velký dopad pro budoucnost planety. SME EnterPRIZE zná vítěze

V soutěži pro malé i střední podniky a start-upy pořádané Generali Českou pojišťovnou uspěly projekty zaměřené na recyklaci, upcycling i inovativní zpracování odpadů. Podívejte se, které společnosti se ve svých aktivitách doopravdy drží udržitelnosti.

Přečíst článek

Mónica Sofia Duarte

Filantropka: Charita bez byznysu nejde. Podnikám, abych mohla pomáhat

Samoživitelky bez příjmů, africké vdovy s malými dětmi, sociální pracovníci nebo lidé s mnoha půjčkami, to vše jsou lidé, kteří jsou dnes ve společnosti často zcela neviditelní. Proto je třeba o nich hovořit a pomáhat jim, aby se nestávali těmi dalšími, kteří plavou mimo sociální záchranný systém, zaznělo opakovaně v diskusích dalšího klubového setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen. Květnové setkání inspirativních žen se uskutečnilo v prostorách Česko-kapverdské obchodní komory a Nadačního fondu Naděje Cabo Verde pod záštitou členky klubu a šéfky této obchodní komory Móniky Sofie Duarte. 

Přečíst článek

Nyní 81letý miliardář Michael Bloomberg plánuje přenechat své impérium vlastní nadaci Bloomberg Philanthropies.

Největší charitativní dar v historii? Miliardář Bloomberg přenechá své impérium filantropické nadaci

Aktuálně sedmý nejbohatší obyvatel planety Michael Bloomberg (81) zdá se vyřešil otázku, co bude s jeho převážně finančním a mediálním impériem po jeho definitivním odchodu do důchodu či po jeho smrti. Zahraniční média píšou, že známý filantrop se rozhodl celou svou společnost Bloomberg L.P. v budoucnu věnovat vlastní charitativní společnosti Bloomberg Philanthropies.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Rakve pro zvířata, akustické panely nebo designový nábytek. Recyklovaný odpad nachází nová uplatnění

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme