Reklama

Německo prodá čtvrtinu svého podílu v Lufthanse

Lufthansa
Unsplash

Německý stát prodá až čtvrtinu svého dvacetiprocentního podílu v letecké společnosti Lufthansa. Informoval o tom německý fond pro hospodářskou stabilizaci WSF.

Zmínil přitom pozitivní vývoj největších evropských aerolinek, kterým německá vláda poskytla kvůli dopadům pandemie covidu-19 záchranný balík.

Pětinový podíl německý stát v letecké společnosti získal za 300 milionů eur (7,6 miliardy korun) jako součást záchranného balíku. Státní pomoc za devět miliard eur byla podmíněna restrukturalizací aerolinek. Fond WSF do letecké společnosti investoval 5,7 miliardy eur. Zbytek do zmíněných devíti miliard eur činil syndikovaný úvěr od státu a soukromých bank.

United Airlines

United Airlines posílí flotilu o stovky letadel. Utratí 30 miliard dolarů

Americká letecká společnost United Airlines oznámila svou dosud největší objednávku. Chce růst na domácím trhu, a koupí proto 270 letadel Boeing a Airbus, jejichž katalogová cena přesahuje 30 miliard dolarů.

Přečíst článek

WSF uvedl, že celý podíl, jenž má nyní cenu přes jednu miliardu eur, prodá do konce roku 2023. Lufthansa plánuje emisi nových akcií, aby mohla daňovým poplatníkům vrátit část peněz ze záchranného programu. K emisi přistoupí patrně před parlamentními volbami, které se v Německu budou konat 26. září. Akcionáři schválili možné zvýšení kapitálu o 5,5 miliardy eur.

Kolem 13.00 h SELČ klesaly akcie Lufthansy o 3,8 procenta.

Reklama

Damien Hirst The Currency

Nejlepší investice roku? Digitální obraz od Hirsta

První digitální dílo od kontroverzního britského umělce stálo dva tisíce dolarů. Po pár týdnech se prodává v průměru za 35 tisíc dolarů, zhodnocení tak jde do tisíců procent.

Přečíst článek

Cobham

Ze vzduchu i na moře. Cobham koupí výrobce technologií námořní obrany

Britský dodavatel pro letecký a zbrojní průmysl Cobham oznámil, že se dohodl na koupi konkurenční britské společnosti Ultra Electronics. Transakce jeho rivala ohodnocuje na asi 2,6 miliardy liber (77,8 miliardy korun).

Přečíst článek

>>>>>> Zajímají vás další zprávy z firem? Čtěte naši rubriku. <<<<<<

Reklama

Související

Delta Airlines

Amerika v pohybu. Nával na letištích před svátkem díkůvzdání testuje zesláblé aerolinky

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme