Reklama

Ze vzduchu i na moře. Cobham koupí výrobce technologií námořní obrany

Ze vzduchu i na moře. Cobham koupí výrobce technologií námořní obrany
Pixabay

Britský dodavatel pro letecký a zbrojní průmysl Cobham oznámil, že se dohodl na koupi konkurenční britské společnosti Ultra Electronics. Transakce jeho rivala ohodnocuje na asi 2,6 miliardy liber (77,8 miliardy korun).

Podniky se dohodly na ceně 35 pencí za akcii, což znamená prémii 42 procent vzhledem k ceně, kterou měly akcie Ultra před nabídkou učiněnou v červenci. Cobham zaplatí v hotovosti.

Společnost Cobham, kterou loni převzala americká investiční společnost Advent, dále uvedla, že bude chránit a podporovat britskou národní bezpečnost a vytvářet nová pracovní a učňovská místa ve výrobě a strojírenství. Chce zachovat stávající pracovní místa i sídlo v Británii a zvýšit investice.

Meggitt mění majitele

Britskou Meggitt koupí Američané

Americká průmyslová společnost Parker-Hannifin koupí z 6,3 miliardy liber (188,1 miliardy korun) britskou zbrojní a leteckou firmu Meggitt.

Přečíst článek

Cobham vyrábí elektroniku, komunikační zařízení a další specializované vybavení pro bojová i civilní letadla a je průkopníkem v technologii pro doplňování paliva letadel ve vzduchu. Technologie firmy je ve stíhačkách F-35 i v letadlech Airbus, vyrábí ale také elektronické bojové a komunikační systémy pro vojenská vozidla, napsala agentura Reuters.

Převzetí umožní Cobhamu proniknout na trh námořní obrany. Ultra prodává - především zákazníkům ze Západu - senzory a torpédové a radarové systémy. Firma rovněž vyrábí řadu komunikačních zařízení a forenzní software. Ultra Energy, jedna z jejích divizí, se zabývá jadernou bezpečností.

Reklama

Britská vláda, která před podpisem dohody mezi Cobhamem a Adventem revidovala národní bezpečnost, bude muset podpořit i prodej společnosti Ultra, napsala agentura Bloomberg. Prodej společnosti Cobham podniku Advent byl kontroverzní a rodina zakladatele obvinila vládu, že nechala prodat klíčové národní aktivum, což by podle ní jiné státy zablokovaly.

>>>>>>Zajímají vás další zprávy z firem? Čtěte naši rubriku.<<<<<<

Damien Hirst The Currency

Nejlepší investice roku? Digitální obraz od Hirsta

První digitální dílo od kontroverzního britského umělce stálo dva tisíce dolarů. Po pár týdnech se prodává v průměru za 35 tisíc dolarů, zhodnocení tak jde do tisíců procent.

Přečíst článek

Britský miliardář a zakladatel Virgin Galactic ve vesmíru

Musk poletí do vesmíru s konkurencí. Koupil si lístek u Virgin Galactic

Lístek na let do vesmíru se společností Virgin Galactic, kterou založil britský miliardář Richard Branson, má i jeho konkurent Elon Musk, píše The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme