Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

United Airlines posílí flotilu o stovky letadel. Utratí 30 miliard dolarů

United Airlines
 ČTK

Americká letecká společnost United Airlines oznámila svou dosud největší objednávku. Chce růst na domácím trhu, a koupí proto 270 letadel Boeing a Airbus, jejichž katalogová cena přesahuje 30 miliard dolarů.

Konečná cena zakázky obvykle bývá výrazně nižší. Výrobci při větších objednávkách poskytují značné slevy. Letecká společnost uvedla, že díky objednávce vznikne v následujících letech 25 tisíc pracovních míst. Nyní mají United 68 tisíc zaměstnanců.

Objednávka United sestává z 200 strojů Boeing 737 MAX a 70 letadel Airbus A321neo. Ty v letech 2022 až 2026 nahradí starší menší stroje používané na hlavních linkách a nejméně 200 malých letadel regionálních linek, uvedla letecká společnost.

Letecká společnost upřesnila, že objednala 50 letadel MAX 8 a 150 větších MAX 10 a 70 Airbusů A321neo, které jsou z trojice strojů největší, mívají 220 sedadel. Airbusy aerolinky využijí na letištích ve městech San Francisco, Newark a New Jersey, kde kvůli omezené kapacitě ranvejí nemůže United přidat další lety.

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct

Řehák z Directu staví miliardovou síť autoservisů

Pojišťovna Direct, což je první česká online pojišťovna, buduje síť autoopraven a autoslužeb. Cílově by měla mít miliardový obrat, jak serveru newstream.cz potvrdil majitel Directu Pavel Řehák. „Chceme se dostat na pět, šest miliard korun v obratu, což je cesta na dva, tři roky,” dodal. 

Přečíst článek

Třetí největší americká letecká společnost z hlediska tržeb zvýší počet sedadel na vnitrostátních linkách o téměř 30 procent a lépe obslouží zmíněné letecké uzly. United je zároveň první mezi americkými společnostmi podle počtu pasažérů.

Z amerických leteckých společností zasáhl United dopad pandemie covidu-19 na mezinárodní leteckou dopravu nejvýrazněji. Mezinárodní letecká doprava též oživuje pomaleji než ta vnitrostátní. Změna flotily „naší společnosti umožní přidat se rychleji k oživení leteckého cestování”, konstatoval šéf společnosti Scott Kirby.

Letecké cestování ve Spojených státech pomalu oživuje od dubna 2020. Tehdy se v zemi přepravilo méně než 100 tisíc lidí denně a letecká doprava byla na objemu 50. let minulého století. Úřad pro bezpečnost v dopravě uvedl, že v neděli odbavil 2,2 milionu cestujících za den, což je sice nejvíce za 15 měsíců, ale stále o 18 procent méně než červnu 2019, tedy před pandemií.

ZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Myslet na budoucnost. To je hlavní téma zimního vydání magazínu Newstream CLUB. Hvězdou magazínu je Rony Plesl, který v rozhovoru poodkrývá velké plány pro další roky, které chce strávit v novém ateliéru za Prahou. Dále si můžete přečíst rozhovor s miliardářem a investorem Michalem Zahradníčkem, který před rokem otevřel fond Life BioCEEd a hledá skryté poklady ve vědeckých laboratořích.

Se svými vizemi budoucnosti se podělí i další výrazné figury českého veřejného dění včetně technologického evangelisty Petra Máry nebo ekonoma a filozofaTomáše Sedláčka

O zachování hodnot, tradic a budování odkazu hovoří Štěpán Laichter, který opravuje rodový dům na pražských Vinohradech od architekta Kotěry.

Čeští a slovenští dolaroví milionáři prožívají dobré časy. A to nikoli jen kvůli úspěchům v podnikání, ale také díky situaci na trzích, ukazuje nejnovější vydání Wealth Reportu, který ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd připravila J&T Banka. Výnosy z akcií se vůbec poprvé staly hlavním zdrojem příjmů, když překonaly i výnosy z podnikání. A co je neméně podstatné: většina respondentů očekává, že dobře bude i nadále, třeba kvůli investicím do private equity. Kam dále tuzemští milionáři investují? I to zjistíte v novém vydání magazínu Newstream CLUB.

Desáté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo magazínu se můžete těšit opět na jaře.

Související

Doporučujeme