Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vítězné prodejny květnového kola Visa Czech Top Shop

Vítězná prodejna Siko v Praze
Visa
Newstream & Partner

Soutěž Visa Czech Top Shop pravidelně mapuje úroveň kamenného maloobchodu napříč Českem - a nejde jen o to, jak prodejna vypadá na první pohled.

Odborní inspektoři se při hodnocení zaměřují na celkový dojem z nákupu - hodnotí nejen vizuální atraktivitu a přehlednost, ale také přístup personálu, nasazení moderních technologií nebo celkovou atmosféru a inspirativnost prostoru. V květnu vynikly tři prodejny, které svým přístupem a zpracováním prostoru ukázaly, jak má moderní maloobchod vypadat.

Valovi

Tomáš Vala: S chytrým WC se nám daří prorážet do světa, jen nás trápí doprava

I návštěvníci odloženého světového veletrhu Expo v Dubaji se mohou těšit z technologického hitu firmy Siko - toalety, která splachuje jen minimem vody.

Přečíst článek

Vítězem květnového kola soutěže se stala zcela modernizovaná prodejna Siko v pražském Zličíně. A není divu. Po kompletním redesignu slouží jako vlajkový showroom celé sítě a nastavuje nový standard pro zákaznický komfort i prezentaci sortimentu. Návštěvníky čeká elegantně členěný prostor, ve kterém vyniknou aktuální trendy v koupelnách i kuchyních. Kdo potřebuje pomoc s plánováním, může si rovnou domluvit schůzku s odborníkem. Siko navíc zajišťuje i montáže, což z prodejny činí poskytovatele kompletní služby od návrhu až po realizaci. V showroomu nechybí ani interaktivní nástroje, vzorkovníky a profesionální, vstřícný personál.

Bambule v Českých Budějovicích získala druhé místo

Prodejna hraček Bambule v obchodním centru Čtyři Dvory v Českých Budějovicích se umístila na druhém místě. Už z dálky zaujme velkými výlohami a uvnitř působí čistě a upraveně. Sortiment hraček je přehledně rozdělen do tematických sekcí, což přispívá k přehlednosti a snadné orientaci. Akční nabídky a aktuální kampaně jsou viditelně komunikovány prostřednictvím plakátů. Platební možnosti jsou standardní, samozřejmostí je možnost platby kartou. Personál působí vstřícně, sympaticky a ochotně reagoval na dotazy našich inspektorů, čímž přispívá k pozitivní atmosféře prodejny, která je atraktivní jak pro děti, tak jejich rodiče.

Zahradnický ráj v Králově Dvoře na třetí příčce

Třetí místo obsadilo Zahradnictví Lisý v Králově Dvoře, které se vyznačuje kombinací profesionálních služeb a srdečné atmosféry. Areál je pečlivě udržovaný, s velkými orientačními nápisy a upraveným parkovištěm. Nabídka rostlin a dřevin je doplněna sezonním sortimentem dekorací, které jsou vkusně naaranžované na dřevěných policích. Zákazníci mohou využít služeb návrhu a realizace zahrad na míru. Prodejna pravidelně pořádá tematické akce pro veřejnost, čímž podporuje místní komunitní život. Personál je profesionální a vstřícný.

Květnoví vítězové soutěže Visa Czech Top Shop se připojují ostatním měsíčním vítězům. Ti se utkají v celoročním finále, kde se rozhodne o celkovém vítězi.

Agronom Antonín Hořejší

Rané brambory z Polabí jsou téměř sklizené. Úroda možná bude i nadprůměrná

V Polabí, jednom z nejúrodnějších regionů České republiky, pokračuje sklizeň raných brambor. Ta začala zhruba o týden později než v loňském roce a pěstitelé očekávají průměrné až mírně nadprůměrné výnosy. „Jarní podmínky byly velmi slušné a pokud nás v létě nezaskočí extrémní sucho, úroda brambor bude odpovídat dlouhodobému průměru,“ uvedl při startu sklizně Josef Králíček, předseda Českého bramborářského svazu.

Přečíst článek

VYŠEL LETNÍ NEWSTREAM CLUB 

Sázky na růst Česka se vyplácejí. Potvrzují to lidé různých oborů a zájmů, s nimiž se můžete potkat při čtení aktuálního vydání magazínu Newstream CLUB. Česko má totiž obří potenciál, který se daří čím dál více využívat. Platí to pro investory, globální i lokální firmy, ale také pro tuzemský realitní trh. Jak se na vlně zájmu svézt, poradí letní vydání magazínu.

Na obálce magazínu jsou sourozenci se Sara a Teo Sandevovi, kteří patří ke generaci, která už nemusí volit mezi původem a zemí, kde vyrostla. Ona jde hereckou cestou, on spojuje fotbal, studium a rodinný byznys. Oba ale dobře vědí, že jejich největší výhodou je právě mix českého zázemí a balkánských kořenů.

Aktuální vydání se věnuje právě sázkám na Česko z mnoha pohledů: z pohledu investorů drobných i institucionálních, ale i z pohledu lidí, kteří se snaží zemi posunout dál. K nim patří například Petr Dvořák, který shání soukromé prostředky na spolufinancování stavby nové pražské filharmonie, nebo investor Marek Dospiva.

Česko se také stává čím dál větším lákadlem pro zahraniční firmy, které zde mají vývojová centra. Důvodů je celá řada, ale klíčové jsou pro globální firmy tři věci: vhodná geografická poloha, bezpečnost, a hlavně silné technické zázemí, díky kterému tu mohou pracovat na nejpokročilejších inovacích.

To potvrzuje například šéf globální technologické společnosti Everpure Charlie Giancarlo, který působil v největších firmách světa, stál u zrodu internetu a nyní se věnuje datovým úložištím. Rozhovor s ním také přináší letní vydání magazínu Newstream CLUB. 

A rostoucí zájem nadnárodních firem o možnost působit v Česku potvrzuje také Tomáš Partsch z CTP, který vysvětluje, jak se z Brna stává evropské Silicon Valley.

Dvanácté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji, distribuci zajišťuje Send. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na newstream.cz.

Související