Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bance JPMorgan klesl zisk, konkurenti Citi a Wells Fargo posílili

JPMorgan Chase
iStock
 ČTK

Největší americké bance JPMorgan Chase & Co ve druhém čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o 11 procent na 14,99 miliardy dolarů.

Třetí největší americká banka Citigroup naopak zisk meziročně zvýšila o 25 procent na čtyři miliardy dolarů. Čtvrtletní výsledky dnes oznámil i čtvrtý největší finanční ústav v USA Wells Fargo, který zisk zvýšil o 12 procent na 5,49 miliardy dolarů.

JPMorgan vytvořil zisk na akcii 5,24dolaru, v případě Citigroup činil zisk na akcii 1,96 dolaru, Wells Fargo pak dosáhla zisku na akcii 1,60 dolaru. Finanční ústavy těžily z vyšších úrokových sazeb. Očekává se však, že americká centrální banka letos sazby sníží, uvedla agentura Reuters. Šéf JPMorgan Chase Jamie Dimon zhodnotil americkou ekonomiku jako odolnou, zároveň však upozornil na významná rizika v podobě obchodních sporů, geopolitických konfliktů, rostoucích rozpočtových schodků a zvýšených cen aktiv.

Nad očekávání

Čistý úrokový příjem JPMorgan zvýšila o dvě procenta na 23,3 miliardy dolarů. Celkové spravované výnosy klesly na 45,7 miliardy dolarů, což ale překonalo očekávání trhu.

Citigroup zvýšila výnosy z finančních trhů o 16 procent na 5,9 miliardy dolarů. Banka se podílela na významných transakcích, včetně primárních veřejných nabídek akcií (IPO) digitální platební společnosti Circle a on-line brokera eToro. Generální ředitelka Citigroup Jane Fraserová pokračuje v restrukturalizaci banky s cílem zvýšit ziskovost.

Mezi šest největších bank v USA podle objemu aktiv ve správě patří JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs a Morgan Stanley, v tomto pořadí.

Zbrojovka Rheinmetall

Zbrojaři místo luxusu. Rheinmetall nahradí vlastníka Gucci v indexu Euro Stoxx 50, tvrdí JPMorgan

Rostoucí cena akcií německé společnosti Rheinmetall vynesla výrobci tanků a munice místo v hlavním akciovém benchmarku eurozóny. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 vzrostly akcie firmy přibližně o 1 800 procent.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Dimon z JPMorgan: Ekonomický výhled je spíše příznivý, zůstáváme ale ostražití

Přečíst článek
Francouzská banka BNP Paribas, ilustrační foto

Americké banky obsazují trh s půjčkami, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí bankéři z EU

Přečíst článek
Doporučujeme