Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple otočil. Firmě Epic Games povolil evropský obchod na iPhonech a iPadech

Apple schválil výrobci videoher Epic evropský obchod na iPhonech a iPadech
ČTK
 ČTK

Americká technologická společnost Apple schválila výrobci videoher Epic Games evropský obchod s hrami na chytrých telefonech iPhone a počítačových tabletech iPad. Firma Apple to podle agentury Reuters oznámila krátce poté, co ji Epic v pátek obvinil, že mu ve spuštění obchodu dál svévolně brání.

Reklama

Společnost Epic je tvůrcem herního hitu Fortnite, který hrají stovky milionů hráčů po celém světě. Firma v pátek uvedla, že Apple dvakrát odmítl dokumentaci ke spuštění obchodu Epic Games Store na zařízeních s operačním systémem iOS s tím, že některá tlačítka nebo funkce se příliš podobají těm v obchodu App Store.

„Odmítnutí společnosti Apple je svévolné, obstrukční a v rozporu s legislativou DMA. Své obavy jsme sdělili Evropské komisi. Při vyloučení dalších překážek ze strany společnosti Apple jsme i nadále připraveni spustit v příštích několika měsících Epic Games Store i hru Fortnite v systému iOS v EU,“ dodala.

Společnost Apple v březnu zrušila nový vývojářský účet, který firma Epic vytvořila ve Švédsku ve snaze dostat svou populární hru Fortnite zpět na přístroje iPhone a iPad v Evropě prostřednictvím vlastního obchodu. Firma Epic tak chtěla využít nová pravidla EU známá jako Akt o digitálních trzích (DMA). Ta nutí Apple, aby otevřel svůj ekosystém konkurenci.

Snahou Applu bránit výrobci videoher Epic Games ve spuštění vlastního obchodu na chytrých telefonech iPhone a počítačových tabletech iPad v Evropě se v březnu začali zabývat také evropští regulátoři. Evropská komise vyzvala Apple k vysvětlení jeho postupu a začal zkoumat, zda kroky firmy neporušují pravidla EU.

Reklama

Firmy Apple a Epic spolu od roku 2020 vedou právní spory kvůli 30procentnímu poplatku, který si obchod App Store účtuje u nákupů v mobilních aplikacích, jež si uživatelé jeho prostřednictvím stáhnou. Epic hru Fortnite v létě 2020 vybavil vlastní platební bránou zabudovanou přímo v aplikaci, aby se poplatku vyhnul. Apple následně hru Fortnite z obchodu App Store stáhl.

App Store porušuje nařízení EU o digitálních trzích. Brusel hrozí obří pokutou

App Store porušuje nařízení EU o digitálních trzích. Brusel hrozí obří pokutou

Obchod s aplikacemi App Store americké společnosti Apple porušuje nařízení Evropské unie o digitálních trzích. Uvedla to Evropská komise. Apple podle ní brání vývojářům aplikací v přesměrování spotřebitelů na alternativní nabídky. Vyšetřování praktik Applu zahájil Brusel v březnu a firmě zaslal svá předběžná zjištění. Obvinění by mohlo vést k vysoké pokutě.

Přečíst článek

Michael Kopta, člen vedení XTB

Chceme vytvořit investiční „superaplikaci“ a být jedničkou na evropském trhu, říká Michael Kopta z XTB

O investování se teď hodně mluví a kdo se ještě nesetkal s pojmy jako ETF nebo S&P 500, jako by nebyl. Právě o ETF kopírující americký akciový index top pěti set firem je aktuálně největší zájem. Zajímavá je nejen jeho jednoduchost nebo nízkonákladovost, ale také výkonnost, která se v posledních sto letech pohybovala kolem osmi procent ročně. Michael Kopta, člen vedení české a slovenské pobočky XTB, ale upozorňuje, že investovat všechno jen do amerických akcií se nevyplácí.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Šéf Apple Tim Cook

Stanislav Šulc: Apple Inteligence zklamala i nadchla. Zaměření na bezpečnost je správná volba

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme