Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Americký podnik Vista Outdoor odmítl spojení s Colt CZ, přednost dává Strnadovu CSG

Americký podnik Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ
iStock
 nst
nst

Americký výrobce munice a outdoorového vybavení Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení, kterou mu předložila česká zbrojařská skupina Colt CZ. Vista ale nadále doporučuje prodej své muniční divize Sporting Products jiné české firmě, a to Czechoslovak Group (CSG), jak oznámila v říjnu. Hodnota této transakce činí 1,91 miliardy dolarů (42,5 miliardy korun).

Reklama

Colt CZ předložil nabídku na spojení s Vistou minulý týden. Ocenil ji zhruba 16 procent nad cenou jejích akcií na burze, uvedla agentura Reuters.

„Správní rada rozhodla, že (návrh společnosti Colt CZ) nebude pro akcionáře Vista z finančního hlediska příznivější než transakce, které zamýšlí dohoda s CSG, a že neposkytuje základ pro spolupráci se společností Colt CZ,“ uvedl generální ředitel společnosti Vista Gary McArthur v dopise zveřejněném na webových stránkách firmy. „Správní rada proto (návrh) zamítá,“ stojí dále.

Skupině Colt CZ za tři čtvrtletí meziročně klesly výnosy, prodala méně zbraní

Skupině Colt CZ meziročně klesly prodeje zbraní o více než 12 procent

Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první tři letošní čtvrtletí výnosy 9,9 miliardy korun. Meziročně byly nižší o tři procenta, a to kvůli poklesu prodeje zbraní nebo dopadům přepočtu z cizích měn.

Přečíst článek

Zástupci Colt CZ se k rozhodnutí Visty nechtěli vyjadřovat. „Nekomentujeme probíhající nebo zvažované transakce,“ sdělila ředitelka Colt CZ pro vnější vztahy Eva Svobodová.

Vista uvedla, že nabídka Colt CZ nezohledňuje hodnotu vytvořenou rozdělením outdoorové a sportovní divize. Ocenění 30 dolarů za akcii, jak předpokládá návrh, firmu Vista podhodnocuje. Vista nabídku považuje za nevyžádanou.

„Od počátku jsme přesvědčeni, že v porovnání s nabídkou Coltu dává naše dohoda s Vistou mnohem větší smysl jak pro akcionáře Visty, tak pro budoucnost obou částí firmy, a to nejen prodávané divize Sporting Products, ale i pro část Outdoor Products (napříště Revelyst), která předmětem prodeje není. Jsme rádi, že ke stejnému názoru došlo po prozkoumání návrhů Coltu nyní i představenstvo Visty,“ napsal mluvčí CSG Andrej Čírtek.

Francouzská technologická společnost Atos

Atos jedná s Křetínským o změně podmínek prodeje své divize

Francouzská technologická společnost Atos jedná s firmou EP Equity Investment českého podnikatele Daniela Křetínského o změně podmínek dohody o prodeji ztrátové divize technologických služeb Tech Foundations. Sdělila to firma Atos.

Přečíst článek

Akcie Visty od předložení nabídky na spojení vzrostly o více než osm procent, od oznámení transakce s CSG ale vykazují propad skoro o 15 procent. Ve středu uzavřely na burze v New Yorku na 27,89 dolaru. Akcie Colt CZ na pražské burze klesly od podání návrhu na spojení s Vistou o dvě procenta. V úvodu dnešního obchodování vykazovaly nepatrný růst a pohybovaly se kolem 530 korun za kus, než začaly oslabovat.

Skupina Colt CZ je předním světovým výrobcem ručních palných zbraní a munice pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává hlavně pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr, swissAA a 4M Systems. Skupina má sídlo v České republice a výrobní kapacity v Česku, v USA, Kanadě, Švédsku, Švýcarsku a Maďarsku. Zaměstnává více než 2000 lidí.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Italského výrobce pušek kupuje miliardář Strnad. Světová střelecká komunita má důvod, proč si najít ČR na mapě, říká český olympionik

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme