Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Hledaný výraz: Covid

Moderna

Moderna má problémy se zásobami vakcíny. Akcie padají

Tak rušno jako v posledních dvou dnech u akcií farmaceutických firem již dlouho nebylo. Tržní kapitalizace Moderny se za poslední dva dny zřítila o třetinu, naopak Pfizer jde nahoru i kvůli výsledkům testů nových léků na covid-19.

Přečíst článek
Lime, ilustrační foto

Koloběžky Lime vyjíždí vstříc burze, s velkorysou podporou investorů

Zelené elektrokoloběžky Lime už nějaký ten rok sviští ulicemi světových metropolí. Nyní se připravují na zcela jinou jízdu, tu burzovní. Uskutečnit by se měla už v příštím roce. Ještě předtím stihne jejich provozovatel díky velkorysé půjčce od investorů značně posílit flotilu.

Přečíst článek
snímek Petra Topiče (Mafra) zachycující následky ničivého tornáda na jižní Moravě

Nominace na Czech Press Photo: covid, tornádo, olympiáda i staroměstské kříže

Nejen covidem je živo oko profesionálního fotografa. Letošnímu ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo kromě koronaviru dominovala témata jako následky ničivého tornáda na jižní Moravě či pro Česko velmi úspěšných letních olympijských her. Podívejte se na snímky nominované v kategoriích Aktualita, Reportáž, Každodenní život a Lidé, o kterých se mluví.

Přečíst článek
Merck

Britové schválili první lék na covid. Akcie výrobce letí vzhůru

Společnost Merck může přinést zásadní zlom v pandemii. Velká Británie jako první země na světě schválila její lék proti COVID-19. Akcie ještě před otevřením trhů značně posílily. Naopak hodnota Moderny prodávající vakcínu se zřítila téměř o 15 procent a ztráty v průběhu dne ještě prohloubila.

Přečíst článek
barel ropy

Washington vede „ropnou válku“ s Moskvou i Rijádem. Nadějí je iránská ropa

Pohonné hmoty v Česku nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Na vině je drahá ropa. V šachu trh drží ropný kartel OPEC spolu se spojenci v čele s Ruskem. Naději pro řidiče by mohlo přinést oteplení vztahů mezi Washingtonem a Teheránem, na světový trh by se díky tomu dostala nyní sankcionovaná íránská ropa.

Přečíst článek
fronty před Pražskou plynárenskou

Inflace bude nad šest procent, čeká Mojmír Hampl

ČEZ oznámil, že od příštího roku zdraží elektřinu o zhruba jednu třetinu. A řada dalších firem avizuje, že zvýšené náklady, nejen za energie, ale i ostatní vstupy, promítne od příštího roku do cen svých výrobků či služeb.

Přečíst článek
kontrola bezinfekčnosti v restauracích a kavárnách

Restauratéři se bouří proti zpřísňování. Covid je loni připravil o 76 miliard

České hospody a restaurace se bouří. Není divu, Češi loni totiž kvůli covidu utratili v restauracích a hospodách o 76 miliard korun méně, než by utratili nebýt pandemie, plyne z nových dat Eurostatu.

Přečíst článek
Seriál Kolo času od Amazon Prime Video
video

Amazon se vrátí do Česka. Natočí tu i druhou řadu Kola času

Fantasy seriál Kolo času podle stejnojmenné knižní ságy se stal historicky největším filmovým projektem u nás. Amazon tu natáčel 163 dní a utratil kolem dvou miliard korun.

Přečíst článek
Generali Česká pojišťovna

Pojistný trh stupňuje růst. Dohání covidový výpadek

Český pojistný trh v letošním roce zrychlil růst. Pojišťovny vybraly za tři čtvrtletí na pojistném 110,84 miliardy korun, což je meziročně o 4,7 procenta více, uvedla Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. V roce 2020 trh vzrostl o 3,7 procenta na 141,2 miliardy korun.

Přečíst článek
Jan Borůvka, generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR

Jan Borůvka: To, co se děje na realitním trhu, je hysterie

Ačkoli realitní profesionál, sám je překvapen tím, jak je potřeba vlastnit nemovitost u lidí silná. "Přece normální je i být v nájmu," říká k dlouhodobému růstu cen nemovitostí v rozhovoru pro newstream.cz generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka. Obchodování s nemovitostmi se přitom kultivuje – do konce letošního roku budou muset mít makléři, kteří neměli příslušné vzdělání a praxi, povinné zkoušky. „A lepší vzdělání už je znát,“ říká. Počet obchodníků se ale nesnížil.

Přečíst článek
Politický diář Jany Havligerové

Politický diář Jany Havligerové: Úřední šiml řehtá, politici přihlížejí

Energetická krize začíná, Babišova vláda končí. Podle toho „okamžitá“ pomoc nejohroženějším domácnostem vypadá. Nula od nuly pojde.

Přečíst článek
Filip Kabyl, majitel školy pro potápěče Happy Divers a e-shopu ScubaShop.cz

Majitel potápěčské školy: Nejlepší potápěči jsou děti, nic neřeší

Jsou obory, kterým covidový lockdown v Česku paradoxně v jejich byznysu i trochu pomohl. „Během pandemie lidé nemohli na lyže, tak vyrazili na Zanzibar šnorchlovat,“ říká majitel obchodu s potápěčskými potřebami Happy Divers Filip Kabyl. Co se týká Česka, lidé se zajímají hlavně o lomy. „Pak lákají vraky – za nimi se jezdí do Chorvatska či Polska. Top vraková destinace je v Mikronésii Truk Lagoon, kde je potopená celá japonská flotila,“ dodává.

Přečíst článek
Orbán a Babiš

Jana Havligerová: Odkud a kam kráčí Česko

Den vzniku samostatné ČSR, osmadvacátý říjen, není – jak si mnozí říkají, svátek pro nostalgiky. Připomínka vzniku demokratické země, republiky, která si nevzala za vzor autoritářské státy ze svého okolí, je aktuální odkaz. Zvlášť v době, kdy si stále ještě český předseda vlády pozve v předvolebním čase jako politickou podporu maďarského premiéra Viktora Orbána.

Přečíst článek
Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto zdvojnásobila od začátku roku provozní zisk

Automobilka Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk na 900 milionů eur (zhruba 23 miliard korun) ze 469 milionů eur před rokem. Uvedl to mateřský koncern automobilky Škoda Auto Volkswagen. K růstu provozního zisku přispěl příznivý vývoj měnových kurzů a marží.

Přečíst článek
Boeing letouny 787

Trápení s dreamlinery opět stáhlo Boeing do ztráty

Výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí dosáhl prvního zisku po dvou letech, sláva ale netrvala dlouho. Potíže s výrobou modelu 787 Dreamliner oblíbeného pro mezinárodní trasy jej totiž o čtvrtletí později opět stáhly do ztráty. Činila 132 milionů dolarů (asi 2,9 miliardy korun), což je ale výrazně méně oproti 466 milionům dolarů ve stejném období loni.

Přečíst článek

News box

Desítky tisíc lidí dnes přišly v Ankaře protestovat proti vládě prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, informovaly agentury AFP a Reuters. Podle organizátorů se protestu účastní na 50 tisíc lidí. Demonstraci svolala největší opoziční strana, jejíž vedení by mohl v pondělí odvolat soud. Ten má totiž rozhodovat o možném zneplatnění výsledků volebního kongresu Lidové 
Do Polska dorazily tři české vrtulníky, které mají posílit ochranu 🚁🚁🚁 vzdušného prostoru východní hranice této země. Na síti X to  v podvečer oznámila armáda, podle které vrtulníky do finální destinace zamíří v příštích hodinách.
Přítomnost ruských dronů v rumunském vzdušném prostoru je nepřijatelným narušením suverenity členského státu Evropské unie. Na síti X to dnes napsala šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová. Incident se stal v sobotu a Kallasová ho označila za pokračující eskalaci, která ohrožuje bezpečnost regionu.
Ukrajina se přihlásila ke dvěma útokům na železniční síť 🚆🚆🚆 na západě Ruska. S odvoláním na zdroj z armády o tom informovala agentura AFP. V Leningradské oblasti  vykolejily dva vlaky, jeden strojvedoucí zemřel. V sobotu explodovalo výbušné zařízení na kolejích v Orlovské oblasti, což si vyžádalo tři oběti na životech.
Vrtulníková jednotka pro speciální operace se třemi stroji 🚁🚁🚁 Mi-171Š dorazí do Polska v řádu hodin. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to oznámila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Počítá se s vysláním až 150 českých vojáků maximálně na tři měsíce.
Ředitelství silnic a dálnic vybralo zhotovitele úseku dálnice 🛣️🛣️🛣️ D11 Jaroměř - Trutnov. vítěz za 9,1miliardy korun její postavení sdružení Eurovia CZ, MI Roads, Metrostav TBR a M - Silnice , uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl na síti X.  Na úseku dlouhém 19,6 kilometru je vydáno pravomocné stavební povolení .
U Hodonína se v sobotu večer vyskytlo patrně slabší tornádo, informoval na svém účtu na síti X Český hydrometeorologický ústav. Patrně však nenapáchalo žádné škody. 
Přerovská společnost PSP Engineering postaví v Uzbekistánu cementárnu Jizzak Cement Plant, která si vyžádá investici 3,8 miliardy korun. Nový závod uzbecké firmy Jizzakh Avantage Plus ročně vyrobí až milion tun cementu. 
Mírné oživení poptávky po 🪾🪾🪾řezivu vedlo loni k meziročnímu růstu tržeb pily ve Štětí na Litoměřicku. Tržby činily 2,9 miliardy korun oproti 2,5 miliardy korun v roce 2023. Hospodaření společnosti Labe Wood v roce 2024 skončilo ztrátou 167 milionů korun, vyplývá z obchodního rejstříku. 
Stavební spořitelny 🏠🏠🏠 poskytly do konce srpna úvěry za 44,2 miliardy korun, meziročně se jejich objem zvýšil o 38,1 procenta. Počet nových smluv o stavebním spoření se snížil o 2,3 procenta na 299 740. Klesla také úhrnná cílová částka, na kterou lidé spoří. Vyplývá to z údajů všech pěti českých stavebních spořitelen
Doporučujeme