Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tameh - informace o tématu

Tameh vznesl u soudu námitku k restrukturalizačnímu plánu Liberty Ostrava

Tameh napadl u soudu restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Společnost Tameh Czech, která dodávala energie huti Liberty Ostrava, vznesla u soudu námitku proti jejímu restrukturalizačnímu plánu. Plán je podle ní nereálný, řekl mluvčí Tamehu Patrik Schober. Ivo Štěrba za Liberty uvedl, že lhůta pro vznášení námitek věřitelů k restrukturalizačnímu už uplynula a firma konečné rozhodnutí soudu očekává v nejbližších dnech.

Přečíst článek
Majitel skupiny Liberty Sanjeev Gupta

Odnikud nikam. Ani tento týden nepůjde většina zaměstnanců Liberty Ostrava do práce

Většina zaměstnanců hutě Liberty Ostrava zůstává doma další týden. Firma jejich návrat opět posunula, už pojedenácté, řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Mluvčí ostravské huti Kateřina Zajíčková sdělila, že se v podniku znovu rozjíždějí válcovací tratě.

Přečíst článek
Liberty Steel

OBRAZEM: V hutích Liberty nastoupila necelá třetina zaměstnanců. Tisíce dalších zůstávají doma

Hutě Liberty Ostrava začínají vyrábět ve Steckelově válcovně svitky z přivezených polotovarů. V pondělí nastoupilo do práce 1750 zaměstnanců z šesti tisíc. Zaměstnanců podniku Tameh, který je dodavatelem elektřiny do hutí, jsou zhruba tři stovky a jsou také doma.

Přečíst článek
Areál firmy Liberty Ostrava

Liberty Ostrava podala nabídku na převzetí firmy Tameh

Hutní společnost Liberty Ostrava podala nabídku na převzetí dodavatele energie Tameh Czech. Snaží se tak vyřešit krizi obou podniků, které jsou ekonomicky i technologicky provázané, uvedla agentura Reuters s odvoláním na představitele společnosti Liberty Ostrava.

Přečíst článek
Na protest před Liberty Ostrava se sešly tisíce lidí

„Dva měsíce bez práce, to už není legrace“. Tisíce lidí protestovaly před Liberty Ostrava

Přes dva tisíce lidí se sešlo před hutním podnikem Liberty Ostrava na protestním mítinku za zachování výroby. Předseda OS KOVO Roman Ďurčo řekl, že situace v Liberty je kritická. Není podle něj vůbec jisté, že zaměstnanci dostanou příští mzdy. Odboráři v prohlášení vyzvali vládu k aktivnímu přístupu a k záchraně firmy a Evropskou komisi požádali o ochranu evropského trhu.

Přečíst článek
Správce Liberty Ostrava navrhl soudu, aby zrušil moratorium

Správce Liberty Ostrava navrhl soudu, aby zrušil moratorium. Firma má být v platební neschopnosti

Restrukturalizační správce podniku Liberty Ostrava navrhl soudu, aby zrušil všeobecné moratorium, které huť chrání před věřiteli. Firma je podle něho v platební neschopnosti. Napsal to server Seznam Zprávy s odvoláním na zprávu restrukturalizačního správce, kterou má k dispozici. Soud o tom bude podle serveru s vyloučením veřejnosti jednat 28. února.

Přečíst článek
Z Liberty Ostrava je „město duchů“, lidé se bojí o práci

Nekonečný příběh. Zaměstnanci Liberty Ostrava zůstanou doma další týden

Návrat zaměstnanců Liberty Ostrava do práce se posunuje o další týden. Po jednání s vedením podniku to řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Nový parní generátor, který umožní bezpečný restart koksárenských baterií, chce huť spustit nejpozději koncem února.

Přečíst článek
Drtivá většina zaměstnanců Liberty zůstane dál doma

Krize na Ostravsku se prohlubuje. Drtivá většina zaměstnanců Liberty zůstane dál doma

Návrat většiny zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do práce se opět odkládá o týden. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Vrací se ale asi 200 pracovníků do provozů výroby pásů a důlních výztuží, které se podařilo napojit na dodávky tepla od společnosti Veolia Energie. Jednání s Liberty se podle mluvčího Tamehu Patrika Schobera nikam neposouvají. Většina pracovníků Liberty i Tamehu byla naposledy v zaměstnání loni 21. prosince.

Přečíst článek
Sanjeev Gupta, majitel, skupina Liberty

Podnikatel Gupta Liberty Ostrava vytuneloval a nyní nekomunikuje, stěžuje si Jurečka

Majitel Liberty Ostrava neprojevil zájem o jednání o stavu firmy s českou vládou či evropskými úřady, řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle něj vlastník, kterým je Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty, v podstatě ostravskou huť vytuneloval. Současná krize je podle ministra výsledkem sporu dvou firem, do něhož nemůže vláda zasahovat. Liberty je bez dodávek energií, její výroba stojí.

Přečíst článek

ArcelorMittal popírá, že by ovládl energoholding Tameh

Ocelářská společnost ArcelorMittal popřela, že koupila podíl polské firmy Tauron v jejich společném podniku Tameh Holding. Informovala o tom agentura Reuters. Součástí společného podniku je i Tameh Czech, což je dodavatel energií pro huť Liberty Ostrava.

Přečíst článek
Z Liberty Ostrava je „město duchů“, lidé se bojí o práci

Liberty Ostrava přijde o dodávky energií. Firma Tameh ukončí provoz do středy

Hutní společnosti Liberty Ostrava přijde o dodávky energie. Společnost Tameh Czech řízeně ukončí provoz do středy. Do té doby využije uhlí, které jí dodá OKD. Se zástupci Liberty Ostrava se ve středu setká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina řekl, že koksovna huti půjde do takzvaného teplého útlumu.

Přečíst článek
Reklama

News box

Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2️⃣,4️⃣ milionu rublů (610 tisíc korun) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
Švédsko poskytne Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 1️⃣3️⃣,3️⃣ miliardy švédských korun (28,6 miliardy korun). S odvoláním na švédskou vládu to dnes napsala agentura Reuters, podle níž to je zatím největší švédský balík pomoci východoevropské zemi, která se už přes dva roky brání ruské agresi. 
Odbory v jihokorejské technologické společnosti Samsung Electronics vyhlásily na příští týden 1️⃣ stávku v 55leté historii firmy, požadují vyšší mzdy. Informuje o tom dnes BBC. Odbory mají zhruba 28 tisíc členů, což je více než pětina zaměstnanců podniku. Jednodenní protest plánují na 7. června.
Ruská protivzdušná obrana dnes v časných ranních hodinách 🚀 sestřelila dva ukrajinské drony nedaleko města Armavir asi 350 kilometrů od Ruskem okupovaného poloostrova Krym. Na síti telegram to oznámil krasnodarský gubernátor Veniamin Kondratěv, podle kterého nejsou hlášené žádné škody ani oběti. 
Počet vykonaných trestů smrti na světě se v roce 2023 vyšplhal na 📈 nejvyšší hodnotu za téměř deset let a prudce vzrostl zejména na Blízkém východě, uvedla dnes lidskoprávní organizace Amnesty International, která zveřejnila svou výroční zprávu o popravách.
U soudu v New Yorku  skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. 
Německo a Francie navrhují v příštích pěti letech  výrazně posílit konkurenceschopnost Evropské unie, udržet její hospodářský a technologický potenciál a masivně investovat do zelených a digitálních technologií. V braniborském Mesebergu pod vedením spolkového kancléře Olafa Scholze a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se nad tím shodla německo-francouzská ministerská rada. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme