Reklama

obrazy - informace o tématu

Picassův obraz se v New Yorku vydražil za rekordní sumu letošního roku

Picassův obraz Žena s hodinkami se vydražil za 3,2 miliardy, jde o letošní rekord

Jedno z mistrovských děl Pabla Picassa, obraz Žena s hodinkami (Femme à la montre) se na aukci v New Yorku vydražil za 139,3 milionu dolarů, tedy asi 3,2 miliardy korun. Tato suma představuje nejvyšší částku dosaženou v letošních aukcích uměleckých děl na celém světě a druhou nejvyšší částku, za kterou se kdy prodalo dílo tohoto španělského malíře, který zemřel před půl stoletím.

Přečíst článek

V Praze se prodaly obrazy za desítky milionů. Nejdražším se stal Podnos s ovocem a mandolína

Přečíst článek

Vrcholem podzimní aukční sezóny bude Picassův obraz Žena s hodinkami. Za téměř tři miliardy

Přečíst článek
Obraz rakouského malíře Gustava Klimta Dáma s vějířem se stal nejdražším obrazem prodaným v evropské aukci, nový majitel za něj zaplatí 85,3 milionu liber (2,35 miliardy Kč). Portrét z roku 1918 byl hlavním lákadlem dnešní dražby aukční síně Sotheby's, která ho nabídla s vyvolávací cenou 58 milionů liber. Po dramatickém souboji zájemců ale dosáhl kladívkové ceny 74 milionů liber. Do konečné ceny se promítla ještě aukční přirážka.

Klimtův obraz Dáma s vějířem překonal evropský aukční rekord. Nejen v malbě, ale v umění vůbec

Přečíst článek
Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950

Další rekordní Toyen. Obraz Puis, plus tard se na aukci v Praze prodal za více než 37 milionů

Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se na aukci v Praze prodal za 37,44 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o nejdražší dílo malířky z jejího poválečného období, vyvolávací cena byla 15 milionů korun. V aukci na pražském Žofíně se dnes prodalo ještě další dílo slavné malířky, plátno s názvem Un vide, un silence (Prázdno, ticho), které je mladší o deset let. Do aukce šlo s cenou 12 milionů korun a prodalo se za 18,48 milionu korun včetně aukční přirážky.

Přečíst článek
Výstava Taxidermie s objekty Milana Housera

Obrazy s kůží a kostrou. Houser na Bořislavce osvobozuje malbu

Výstava Taxidermie brněnského umělce Milana Housera přináší nové a neotřelé přístupy k abstraktní malbě. Svými obřími barevnými objekty v prostoru Foyer KKCG na pražské Bořislavce bourá zavedené stereotypy a představuje fascinaci vybranými fyzikálními vlastnostmi materiálů i autorův zájem o vesmír a sci-fi. Výstava je přístupná do 11.června. 

Přečíst článek
Obraz Jacksona Pollocka, ilustrační foto

Bulharská policie dopadla gang pašeráků, našla u nich obraz Jacksona Pollocka za miliardu

Policie v Bulharsku našla dosud neznámý obraz Jacksona Pollocka, který je považován za jednoho z největších amerických malířů 20. století. Obraz, jehož cenu odhadli experti až na 50 milionů eur (asi 1,2 miliardy korun), našla policie při operaci proti pašerákům uměleckých předmětů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na bulharská média.

Přečíst článek
Zlatý Křik I od Mikuláše Medka

Čeští umělci bodovali v aukci Sotheby's. Nejdráž se prodalo dílo Mikuláše Medka

Na aukci středoevropského umění v Kolíně nad Rýnem, která probíhala během minulého týdne, se nejdráž vydražil obraz Mikuláše Medka. Za Zlatý Křik I z roku 1968 dal nový majitel v přepočtu 8,6 milionu korun.

Přečíst článek
Obraz Červený herec od Mikuláše Medka

Aukce v Brně přinesla 6 a půl milionu za obraz Červený herec od Mikuláše Medka

Za 6,35 milionu korun se v Brně prodal obraz Červený herec od Mikuláše Medka. Vyvolávací cena byla zhruba poloviční. Dražitelé se utkali také o další Medkovo dílo Malý modrý nudný obraz. Aukce se zastavila na částce 5,8 milionu korun, zjistila ČTK z výsledků na webu Livebid. Podle videozáznamu aukce přihazovali zájemci v sále, po telefonu i přes internet.

Přečíst článek
Banksyho obraz Flying cooper ve výloze Galerie Kodl

Strach z inflace. Češi se přetahovali v aukcích i o umění

Za umělecká díla loni sběratelé a investoři na tuzemských aukcích utratili rekordních 1,46 miliardy korun. Loňský obrat je nejvyšší v novodobé historii tuzemského aukčního trhu, komentuje výsledek šéfredaktor časopisu Artplus.cz Jan Stuchlík.

Přečíst článek
Banksyho obraz Flying Copper ve výloze Galerie Kodl
video

Investice do umění ochrání hodnotu majetku, shodli se experti

V časech nejistoty se lidé často uchylují k alternativním investicím, kam patří také umění, hodinky nebo třeba víno.

Přečíst článek
Reklama

News box

Zájem firem v Česku o 🍃🍃🍃bezemisní elektřinu roste, loni v souhrnu odebraly o 11 procent takové elektřiny meziročně více. Většinu z ní tvořila elektřina z obnovitelných zdrojů energie, další pak z jaderných elektráren. Nejčastěji ji poptávají firmy ze stavebnictví, automobilového průmyslu, bankovnictví nebo obchodní řetězce. Informovala o tom polostátní společnost ČEZ. Zelenou energii nabízejí zákazníkům i další dodavatelé.
Se členstvím v Evropské unii je 👍👍👍spokojená bezmála polovina Čechů, více než třetina jich vyjadřuje spokojenost s dosavadním fungováním unie. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ipsos pro ČTK provedeného v souvislosti s červnovými volbami do Evropského parlamentu. Nejčastějšími důvody pro👎👎👎 nespokojenost s fungováním EU jsou pro Čechy omezení suverenity členských států, unijní migrační politika či přílišná regulace. Z výhod unie naopak nejvíc vyzdvihují bezpečnost a mír v unii, ochranu demokratických hodnot a podporu a rozvoj regionů.
Průměrná mzda v Česku loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla pomaleji než spotřebitelské ceny, v reálném vyjádření se tak mzdy deváté čtvrtletí za sebou🔻🔻🔻 snížily. I v průměru za celý loňský rok vykázaly mzdy v reálném vyjádření pokles. Shodují se na tom oslovení analytici. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o vývoji mezd v úterý.
Řetězec čerpacích stanic KM-Prona, který v Česku provozuje 50 pump, je postupně začne ve spolupráci s polostátní 🔋🔋🔋energetickou společností ČEZ vybavovat stojany pro rychlé dobíjení elektromobilů. V první vlně je v plánu vybudování 12 stojanů na pěti místech. 
Za 20 let členství v Evropské unii splnilo Česko 6️⃣krát ekonomická kritéria pro zavedení společné evropské měny. Zatím naposledy se to stalo v roce 2018, letos není vyloučeno, že se to podaří znovu. Vyplývá to z analýz ministerstva financí a České národní banky (ČNB). I nadále ale země nebude plnit podmínku členství v mechanismu směnných kurzů ERM II. Vláda se chce k debatě o možném zavedení eura v Česku vrátit v prvním čtvrtletí příštího roku.
V roce 2018 mělo 📱📱📱chytrý telefon až deset milionů Severokorejců a v té době se zvyšovalo množství internetových služeb. Uvedl to časopis Čoson sinbo, který vychází v Japonsku a který je považován za prorežimní periodikum. Severní Korea měla v roce 2022 podle odhadů OSN přibližně 26 milionů obyvatel.
Reklama
Reklama
Doporučujeme