Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

muzeum - informace o tématu

Musk kritizovaný kvůli antisemitismu navštívil muzeum v Osvětimi

Elon Musk kritizovaný kvůli antisemitismu navštívil Osvětim

Americký podnikatel Elon Musk soukromě navštívil muzeum v bývalém nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi -Březince. Stalo se tak poté, co miliardář čelil kritice za to, že se přihlásil k antisemitské konspirační teorii a povolil šíření nenávistných zpráv na své platformě sociálních médií X. Soukromá návštěva byla podle agentury AP zřejmě reakcí na výzvy některých židovských představitelů, aby se Musk osobně seznámil se symbolem hrůz holokaustu.

Přečíst článek
Královská loď Britannia

Plovoucí palác Alžběty II. Podívejte se na palubu královské jachty Britannia

Přečíst článek
Výstava, ilustrační foto

Italské galerie otevírají, s pandemickými ztrátami bojují novou aplikací

Přečíst článek
Automuzeum Svět Škodovek v Mrači
video

Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek

Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.

Přečíst článek
Reklama

News box

Firma JCDecaux musí poskytnout 📜 údaje o svých tržbách v letech 2013 až 2017 auditorovi, kterého určí Letiště Praha. Rozhodl o tom dnes Městský soud v Praze na základě žaloby letiště, které chce provést kontrolu kvůli podezření, že nedostávalo náležitou částku podle smlouvy o pronájmu reklamních ploch. Podle Hospodářských novin se letiště s firmou soudí také o dluh 43 milionů korun.
Německý automobilový koncern Volkswagen svolá ve Spojených států přes 261 tisíc 🚗 vozidel kvůli problému s čerpadlem v palivové nádrži, který zvyšuje riziko požáru. S odvoláním na americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) o tom dnes informovala agentura DPA.
Systém důchodového pojištění skončil loni ve schodku 7️⃣2️⃣,8️⃣ miliardy korun. Je to dosud nejvyšší propad. Výdaje na penze a správu činily loni přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se v minulém roce ve srovnání s rokem 2022 vyplatilo o 97,2 miliardy korun více, penzijní výdaje tak vzrostly téměř o 17 procent.
Ruský prezident Vladimir Putin se dnes prolétl strategickým bombardérem Tu-160M, který je schopen nést 🚀 střely s jadernou hlavicí. Podle agentury Reuters chtěl touto demonstrací pravděpodobně Západu připomenout ruské jaderné schopnosti. Záběry z letu zveřejnil telegramový kanál Shot.
Evropské akcie dnes 📈 posilují, náladu na trhu podpořily zejména příznivé výsledky americké technologické společnosti Nvidia. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se tak vyšplhal na rekordních téměř 496 bodů. Později mírně sestoupil, připisoval si zhruba 0,8 procenta a pohyboval se blízko 495,1 bodu. Index tak překonal dosavadní rekord z ledna 2022, napsala agentura Reuters.
Evropská centrální banka vykázala za loňský rok první 📉 ztrátu za téměř 20 let. Zvýšení jejích úrokových sazeb v rámci boje proti inflaci totiž vedlo k nárůstu úrokových nákladů. ECB dnes oznámila, že loňská ztráta činila 1,3 miliardy eur po uvolnění 6,6 miliardy eur z rezerv na krytí finančních rizik. 
Británie podpořila kandidaturu dosluhujícího nizozemského premiéra 👨 Marka Rutteho na pozici šéfa Severoatlantické aliance. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo britské ministerstvo zahraničí. Bruselský server Politico ve středu napsal, že Rutte už si zajistil podporu dvou třetin členských států NATO. Současný generální tajemník bloku Jens Stoltenberg ve funkci skončí v říjnu.
Elektronický systém přihlašování na střední školy využilo na 1️⃣3️⃣5️⃣​​​​​​​ tisíc uchazečů, přihlášku podali plně elektronicky či takzvanou hybridní formou. Tvoří tak asi 90 procent ze 150 tisíc uchazečů, kteří jsou již v systému. Přesný počet přihlášených na střední školy bude známý poté, co ředitelé středních škol zadají do systému všechny přihlášky, které uchazeči podali klasickou papírovou formou. 
Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3️⃣,1️⃣ procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
Ještě před ohlášeným začátkem protestní akce v 10:00 🛑 zastavili zemědělci provoz na hraničním přechodu na Slovensko v Hodoníně. Pomalu jedoucí stroje komplikovaly příjezd do Hodonína už kolem 9:00, na hranicích zastavily asi o půl hodiny později a kolonu nebylo možné projet.
Reklama
Reklama
Doporučujeme