Reklama

Dopravní podnik Praha - informace o tématu

Trolejbus na dobíjecí stanici v Praze na Palmovce

Do Prahy se po 50 letech vrátí trolejbusy. Trať do Čakovic vyjde na 300 milionů

Téměř přesně po půl století se do Prahy vrátí plnohodnotný provoz trolejbusů. Jezdit budou po nové jedenáctikilometrové trati mezi Palmovkou, Prosekem a Čakovicemi. Její stavba, která vyjde pražský Dopravní podnik na 283,7 milionu korun, začala dnes.

Přečíst článek
tramvaj, Brno, hromadná doprava

Veřejná doprava může kvůli energetické krizi zdražit až o desítky procent

Přečíst článek

Dvořák i Rittig jsou nevinní. Obžaloba je vinila z praní špinavých peněz z jízdenek

Přečíst článek
Reklama

News box

Epidemie covidu 😷 v Česku podruhé v řadě mírně zpomalila. 👍V pátek přibylo 2105 potvrzených případů nákazy, zhruba o 80 méně než před týdnem. V nemocnicích je s koronavirem 918 pacientů. Na 100 tisíc obyvatel připadá v uplynulém týdnu 121 nakažených, takzvané incidenční číslo tak již několik dní stagnuje. 
Studie: V ČR se průměrně spotřebuje podle odhadů zhruba 50 milionů jednorázových plastů využívaných jako obaly pro rychlé občerstvení a 340 milionů kelímků🥤 na kávu. Spotřeba plastových zátek, víček a dalších uzávěrů se pohybuje okolo 25 milionů kilogramů za rok.
Reuters: Kuba pošle 497 lékařů👩‍⚕️ s různými specializacemi do italské Kalábrie, kde je jich nedostatek. Výpomoc je součástí širšího programu, který posílá zdravotníky👨‍⚕️ z komunistického ostrova do zahraničí. Za pandemie covidu-19😷 působili ve 40 zemích.
Reuters: Španělská elektrárenská společnost💡 Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků🏚. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen⬆ a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme