Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Reality, nemovitosti, hypotéky, sazby. Zastaví se zdražování nemovitostí?

Růst cen nemovitostí zpomaluje. Roste zájem o úsporné a modulární domky

Růst cen nemovitostí ve třetím čtvrtletí letošního roku zpomalil. Týká se to bytů, rodinných domů a částečně i pozemků. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky. Zájem podle něj je o modulární nebo kontejnerové domy a vzhledem k energetické krizi o rodinné domy vytápěné pomocí tepelného čerpadla nebo tuhými palivy.

Přečíst článek

Opulentní domov zesnulé Ivany Trumpové je na prodej. I s leopardí výzdobou, zlatem a mramorem

Přečíst článek

Více než 100 let v něm prodávali nábytek. Po zdařilé rekonstrukci v olomouckém domě sídlí rozhlas

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou

Místo obchoďáku stylový Aparthotel. Jak vypadá nejlepší architektura v Krkonoších?

Projekt Aparthotelu Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou ateliéru ov-architekti je podle odborné poroty vítězem prvního ročníku soutěže Krkonošská cena za architekturu. Podivejte se ve fotogalerii, čím porotu zaujal.

Přečíst článek
Byty na prodej

Hypotéky jsou nejdražší za 20 let. Lidé na ně už nemají

Úroky hypoték v říjnu pokračovaly v mírném růstu na nejvyšší úroveň za 20 let. Objemu poskytnutých úvěrů na bydlení se meziročně propadl o 82 procent.

Přečíst článek
Evžen Korec, majitel Ekospolu

PODCAST: Oživení na realitním trhu bude trvat rok, říká Evžen Korec. Za poslední čtvrtletí se prodalo jenom čtyři sta bytů

Ještě před dvěma roky platilo, že co se postavilo, to se prodalo. Situace se dramaticky změnila, říká Evžen Korec, jeden z prvních českých developerů, který začal v Praze stavět byty před třiceti lety. Za tu dobu jich na trh dal tisíce.

Přečíst článek
Evžen Korec, majitel Ekospolu

Evžen Korec: Máme připravenou výstavbu tisíců nových bytů. Ale ještě uvidíme

Dostáváme se do stavu, kdy je podstatnější byty vůbec prodat než jenom projekt postavit, říká Evžen Korec, majitel developerské společnosti Ekospol. Ta již postavila a na pražský trh uvedla několik desítek tisíc bytů.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Kupujeme tisíc nájemních bytů. Je to byznys, ne charita, říká šéf ekonomiky pražského arcibiskupství Jan Balík

Kupujeme tisíc nájemních bytů. Je to byznys, ne charita, říká šéf ekonomiky pražského arcibiskupství

Jan Balík je nyní nejdůležitějším mužem na českém developerském trhu. Zní to poněkud zvláštně. Ví někdo, kdo je Jan Balík? Je to šéf ekonomické sekce pražského arcibiskupství. Pravá ruka pražského arcibiskupa Jana Graubnera. Je to muž, který disponuje miliardami korun, o nichž rozhoduje, kam je vložit. A protože se rozhodl, že je vloží do nemovitostí, do nákupu bytů určených pro nájemní bydlení, developeři mu nyní v uvozovkách zobou z ruky. Jak říká Balík v rozhovoru pro newstream.cz, nejde o charitu. Jde o byznys. Levné nájmy pod církevními křídly nelze čekat.

Přečíst článek
Takto dopadla revitalizace uhelné elektrárny.

Slavná „artrocková“ elektrárna v Londýně se proměnila na byty, obchody a kanceláře

Do uhelné elektrárny Battersea v Londýně se vrátil život. Obchody v ní mají luxusní módní značky a vznikne tam campus Applu a také stovky bytů. Cena? Devět miliard liber (asi 261 miliard korun). Podívejte se ve fotogalerii na její radikální proměnu.

Přečíst článek
Ilustrační foto

Konec hypoték v akci. Úrok jde opět nahoru

Po dvou měsících mírného zlevňování hypotéky na začátku listopadu opět zdražují. I když ne dramaticky jako v první polovině roku. Důvod? Končí totiž akční slevy bank.

Přečíst článek
Dům na Kozině

Návštěva předčila očekávání a dům získal cenu. I na venkově vzniká kvalitní architektura

Jako výjimečný architektonický počin ohodnotila odborná porota soutěže Česká cena za architekturu projekt rekonstrukce v jihočeské vesnici pocházející z pera architektů Weizenttlových (atelier 111 architekti).

Přečíst článek
Logistický Park Nošovice

Trh se sklady láme u nás rekordy. Proč tedy firmy i investoři míří ven?

Česká republika hrála v logistice Střední Evropy vždy docela významnou nebo alespoň zajímavou úlohu. Především to bylo díky centrální poloze a dobré dostupnosti. V poslední době to ale vypadá, že se „vítr obrací“ čím dál více na Polsko, které nabízí spoustu lákadel. Odchází tam nejen firmy, ale i investoři a industriální developeři. Ti, co chtějí zůstat u nás, musí plánovat dlouho dopředu nebo se spokojit s omezenými prostorami. Co dělá Polsko lépe než my?

Přečíst článek
Kanceláře Pure Storage

Kancelářský trh čeká ochlazení. A může za to jeden firemní benefit

Nájemné v kancelářích i ve třetí čtvrtletí rostlo, zpomalení trhu je ale už patrné. Může za to i neochota zaměstnanců vrátit se na pracoviště.

Přečíst článek

News box

Americký prezident Donald Trump dnes v Kataru podepsal 🖋dohodu o hospodářské výměně v celkové hodnotě 1,2 bilionu dolarů (26,7 bilionu korun). Bílý dům to uvedl na webu.  Číst více

Katar podepsal dohodu o nákupu 160 letadel ✈ od amerického výrobce Boeing pro státní leteckou společnost Qatar Airways za 200 miliard dolarů 💵 (4,4 bilionu korun). O další ze série dohod podepsaných u příležitosti cesty amerického prezidenta Donalda Trumpa po zemích Perského zálivu informovala agentura Reuters.

Pražská burza znovu vylepšila svá historická maxima 🔝. Index PX dnes stoupl o 0,58 procenta na 2177,48 bodu. Nahoru mu pomohly zejména bankovní tituly. Koruna dnes zpevnila k dolaru i euru.
Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) připravuje emisi dluhopisů v celkové hodnotě až deset miliard korun. Vyplývá to z rozhodnutí České národní banky (ČNB), na které upozornil web e15.czČíst více
Čínská technologická společnost Baidu se v Evropě, konkrétně ve Švýcarsku, chystá poprvé otestovat taxislužbu bez řidiče Apollo Go. S odkazem na své zdroje o tom informuje web amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ).
Skupina Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta vytvořila druhý fond rizikového kapitálu. Připraveno je v něm zhruba 55 milionů eur (přibližně 1,4 miliardy korun). Dnes o tom informoval server CzechCrunch. Téměř čtvrtinu peněz podle něj do fondu vložila Rockaway, zbytek pochází od soukromých investorů, převážně českých.  Číst více
Izraelská makléřská společnost eToro Group chce ve zvýšené primární veřejné nabídce akcií (IPO) ve Spojených státech získat až 620 milionů dolarů (13,7 miliardy korun). S akciemi firmy by se mělo začít obchodovat na trhu Nasdaq v USA ještě dnes, a to pod symbolem ETOR, uvedla agentura Reuters. Číst více

Odklad dohody k Dukovanům ☢ posouvá i harmonogram celého projektu, řekl Petr Závodský, šéf EDU II, firmy zodpovědné za jaderný tendr. Závodský také připoměl rostoucí náklady na projekt.

Číst více
Zástupci členských států EU se shodli na sedmnáctém balíku sankcí proti Rusku, dvě země, Švédsko a Finsko, nicméně ještě omezení konzultují se svými národními parlamenty. Podle diplomatických zdrojů to ale neznamená, že by balík blokovaly.  Číst více
Hospodaření energetické skupiny ČEZ ⚡ letos podle analytiků nadále ovlivňuje státní daň z neočekávaných zisků a nově také loňská akvizice společnosti GasNet. Odborníci tak za první čtvrtletí očekávají výrazný meziroční propad čistého zisku ČEZ, tržby společnosti by naopak měly mírně vzrůst, vyplývá z jejich komentářů. Výsledky za první čtvrtletí roku firma zveřejní ve čtvrtek ráno.
Doporučujeme