Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Enjoy

Pohled na kopuli Pantheonu v Římě, jejíž beton přežil dvě tisíciletí.

Beton ze starořímského Pantheonu může prospět i dnešním budovám

Vědci chtějí vnést do současného stavebnictví beton starých Římanů. Vydrží totiž tolik, že se o tom současným stavitelům může jenom zdát v hodně sladkých snech, a dokáže se sám zacelovat. Výzkumníci už založili firmu, která by staré postupy měla modernizovat a dodat do praxe.

Přečíst článek
Tipsport Malta Cup 2023, finálové utkání Sandhausen - WSG Tirol

Zimní pohár se nám vyplatí, přitáhne to lidi k fotbalu v mrtvé sezóně, říká Sochor z Tipsportu

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Radovan Krejčíř u soudu v JAR v roce 2015

Krejčíř se hodlá u soudu hájit sám. Poradili mu to snad scenáristé z Netflixu?

Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř, který je v jihoafrickém vězení, oznámil, že se u soudu hodlá zastupovat sám, a požádal o řadu výhod, včetně možnosti konzultovat svůj zdravotní stav s osmi různými lékaři. Píše jihoafrický zpravodajský web EWN.

Přečíst článek
Honosný dům na Eaton Square v centru Londýna se objevil na trhu za 39,5 milionu liber (asi 1,07 miliardy korun), což z něj dělá jednu z nejdražších nabídek na trhu v hlavním městě Británie.

FOTOGALERIE: Realitní deal roku. V Londýně je na prodej domov tří premiérů. Za miliardu

Na britském trhu se objevila jedna z realitních zakázek roku. Na prodej je honosný historický dům prodchnutý luxusem na Eaton Square v Londýně mezi Hyde Parkem a Westminsterem. Dům, jenž v minulosti sloužil jako domov třem britským premiérům a v jeho sousedství „bydlel“ i filmový agent 007, stojí 39,5 milionu liber (asi 1,07 miliardy korun), napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek
Manifesto Market v Berlíně

Češi dobývají berlínskou gastroscénu. Českým pivem a karlovarským porcelánem

Dvaadvacet restaurací, z toho dvě české, tankové plzeňské pivo, kvalitní architektura, český nábytek a karlovarský porcelán už příští týden nabídne v centru Berlína svým prvním zákazníkům populární pražský gastronomický koncept Manifesto Market.

Přečíst článek
Berlínské hlavní nádraží čelí invazi cyklovraků

Berlín čelí invazi cyklovraků. Odklizení odhozených bicyklů trvá měsíce

Cyklisté v německé metropoli řeší podobný problém jako motoristé s parkováním, na vytížených místech totiž není snadné odstavit kolo. Stojany často blokují vraky jízdních kol, které byly ponechány svému osudu. V celém hlavním městě jich jsou tisíce. Berlín proto s příchodem nového roku zintenzivnil snahu tyto bicykly z ulic odstranit, i tak ale může jejich odklizení trvat měsíce.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Krab, mořské plody

Biohacking: Zánět tělo chrání, ale moc ho škodí. Astaxantin pomůže

Astaxantin. Zní to jako zaklínadlo, ale je to účinný antioxidant. Patří mezi hity anti-age přípravků. Chrání mozek i srdce a pleť.

Přečíst článek
video

Mónica Sofia Duarte: Moje mise jsou Kapverdy. A taky chci přinášet radost

„Vše co dělám, je s myšlenkou na Kapverdy. Chci jim pomoci rozvíjet se,“ říká úspěšná modelka a hlavně podnikatelka Mónica Sofia Duarte. V pořadu Newstreamu Značka: Osobně vzpomíná, že se nenarodila do privilegované rodiny a úspěch nemá zadarmo. Mónica Sofia vyrůstala v chatrči na jenom z Kapverdských ostrovů v srdci Atlantiku jako sirotek, do školy chodila jako mnoho dalších afrických dětí pěšky i několik hodin. Přes to všechno je z ní dnes úspěšná realitní byznysmenka. A Česko na její cestě sehrálo velmi významnou roli.

Přečíst článek

Z hausbótu do řadovky na Hřebenkách. Podívejte se, jak bydlí filmový režisér Jan Hřebejk

Skleněná kostka jako koupelna, svod dešťové vody v interiéru a umění na každém kroku. Tak vypadá nový domov filmového režiséra Jana Hřebejka a jeho rodiny na pražských Hřebenkách, který navrhla architektka Dagmar Štěpánová ze studia Formafatal.

Přečíst článek
Americká loterie vynesla šťastlivci třicet miliard.

Zajištěn do konce života. Americká loterie vynesla šťastlivci třicet miliard

Ve Spojených státech jeden ze sázejících vyhrál jackpot loterie Mega Millions, který činí 1,35 miliardy dolarů (přes 29,9 miliardy korun). Je to čtvrtá nejvyšší částka v dějinách amerických loterií, uvedla agentura AP.

Přečíst článek
Bíkovina Solein je sama o sobě bez chuti, a dá se proto použít jako součást mnoha jídel.

Jídlo jen z vody, vzduchu a elektřiny má být na talířích už letos

Finská firma se chystá vyrábět jídlo přímo ve své továrně. Zemědělské plodiny ani hospodářská zvířata k tomu vůbec nebude potřebovat. Povolení k prodeji dosud nevyrobených potravin už získala v Singapuru, na evropský a americký souhlas zatím čeká.

Přečíst článek
Adidas, logo

Adidas prohrál soud s Thomem Brownem. Může dál používat čtyři pruhy

Firma Adidas prohrála ve Spojených státech soudní spor s americkým návrhářem Thomem Brownem, který na svém oblečení používá čtyři pruhy. Německý výrobce sportovní obuvi a oblečení tvrdí, že se tento motiv příliš podobá známým třem pruhům Adidas. Browne se hájil tím, že je nepravděpodobné, že by si zákazníci obě značky spletli. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Přečíst článek

News box

Policie zadržela 3️⃣ lidi, které podezírá z úmyslného zapálení haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích. Na síti X dnes oznámila, že jeden podezřelý byl zadržen na Slovensku, další dva v Česku. Mezi zadrženými jsou občané České republiky a Spojených států. Na dopadení dalších podezřelých česká policie dál intenzivně pracuje společně se zahraničními partnery, dodala.
Lyžařská střediska v ČR končící lyžařskou sezonu hodnotí 👍 pozitivně. Jde o druhou sezonu v řadě, kdy sice přírodního sněhu nebylo příliš, ale byl dostatek mrazivých dnů nutných pro vytvoření dostatečné vrstvy technického sněhu. Vyplynulo to z vyjádření ředitele Asociace horských středisek (AHS) ČR Libor Knot.
Německý automobilový koncern Volkswagen svolává přibližně 100 tisíc elektromobilů, z toho asi 2️⃣8️⃣ tisíc v Německu. Dnes o tom informoval server týdeníku Focus, podle kterého kvůli modulům baterie hrozí požár. Jde o modely ID.3, ID.4, ID.5, ID. Buzz a ID. Buzz Cargo značky Volkswagen a o model Cupra Born. Ve svolávací akci jim bude nainstalována aktualizace softwaru.
Čínská technologická společnost Xiaomi vykázala první 📉 pokles čtvrtletního zisku za tři roky. Firma čelí rostoucím nákladům a sílící konkurenci, uvedla agentura Reuters. Podnik dnes oznámil, že v období od října do prosince mu upravený čistý zisk meziročně klesl o 24 procent na 6,3 miliardy jüanů (zhruba 19 miliard korun). V celém loňském roce ale firma vytvořila zisk 39,2 miliardy jüanů, což je nárůst o 44 procent.
Slovenské rozhodnutí zavést dvojí ceny nafty u čerpacích stanic je podle Evropské komise ☝️ diskriminační a odporuje právu EU, uvedl mluvčí komise Ricardo Cardoso. Vláda premiéra Roberta Fica minulý týden rozhodla, že na Slovensku bude od tohoto pondělí 30 dní platit omezení prodeje nafty a dvojí ceny tohoto paliva.
Sarkofág, který plánoval státní podnik Diamo, se na haldě Heřmanice v Ostravě stavět  nebude. Sanace haldy bude pokračovat zejména stavbou vzdušných oddělovacích stěn. Náměstek ostravského primátora Aleš Boháč (Starostové pro Ostravu) řekl, že se na tom shodli účastníci dnešní schůzky v Praze, které se zúčastnili zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, Diama, města Ostravy, Moravskoslezského kraje či společnosti OKK Koksovny.
Pravoslavná církev v českých zemích  uhradila své finanční závazky vůči státu, kvůli čemuž s ní ministerstvo kultury od konce loňského roku vedlo správní řízení. Církvi hrozilo, že přijde o zvláštní práva, například k uzavírání sňatků. V únoru ale církev své závazky zaplatila, ministerstvo proto správní řízení zastavilo. Zjištění Seznam Zpráv potvrdila mluvčí ministerstva Barbora Šťastná. Pravoslavná církev nyní podle serveru propouští nižší duchovní.
Spojené státy zůstávají podle náčelníka francouzského generálního štábu 👨 Fabiena Mandona spojencem Francie, stávají se ale stále méně předvídatelnými a neinformovaly Paříž o svém rozhodnutí zaútočit na cíle na Blízkém východě. To má dopad na bezpečnost Francie i na její zájmy, uvedl dnes podle televize BFM Mandon při zahájení Pařížského fóra o obraně a strategii.
Maďarský ministr zahraničí 👨 Péter Szijjártó potvrdil, že je v pravidelném kontaktu s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem o dění na jednáních EU. Informoval o tom server Euronews. V pondělí na předvolebním setkání Szijjártó také uvedl, že komunikace s partnery je podstatou diplomacie.
Rekonstrukce Nové scény Národního divadla (ND), která dnes začíná, vyvrací řeči o tom, že vláda Andreje Babiše (ANO) chce škudlit na kultuře, řekl ministr kultury 👨 Oto Klempíř (za Motoristy). ND dnes předalo Novou scénu a provozní budovu B jako staveniště sdružení firem pod vedením Metrostavu DIZ ke generální rekonstrukci. Práce za 1,8 miliardy korun potrvají dva roky.
Doporučujeme