Reklama

Domoplan postaví v Brně nový městský blok. Bydlení v něm najde až 1000 lidí

Obchody, kanceláře, kavárny, zelená piazzetta a bezmála 500 bytů. Domoplan postaví v Brně-Bohunicích multifunkční čtvrť Brixx za 4,5 miliardy korun.
Domoplan, užito se svolením
 nst
nst

Obchody, kanceláře, kavárny, zelená piazzetta a bezmála 500 bytů. Domoplan postaví v Brně-Bohunicích multifunkční čtvrť Brixx za 4,5 miliardy korun.

Reklama

Rezidenční čtvrť s přibližně 400 byty, 90 dalšími malými byty pro studenty, poliklinikou, kavárnami, obchody i společným zeleným vnitroblokem, začne příští rok stavět v Brně-Bohunicích brněnský developer Domoplan ze skupiny Fipox. Projekt nazvaný Brixx svým konceptem work & live naplňuje moderní standardy bydlení s důrazem na vlastní energetickou bezpečnost. Svou nezaměnitelnou podobu mu vtisklo architektonické studio Pelčák a partner architekti. Investice do nového městského bloku dosahuje 4,5 miliardy korun.

Domoplan chystá v Brně nový městský blok. Podívejte se:

Do konce letošního roku plánuje developer získat stavební povolení, stavba má začít příští rok. Předpokládaný termín dokončení je rok 2027.

„Naším cílem není pouze postavit obytný komplex, který se přes den vylidní a lidé se do něj budou vracet pouze večer. Oba plánované bloky budou multifunkční tak, aby v nich lidé našli vše, co potřebují. Od obchodů a služeb až po ordinace lékařů. V bloku B pak bude zelená piazzetta se zahrádkami kaváren a bister,” popsal zakladatel společnosti Domoplan Tomáš Vavřík.

Reklama

Brněnská čtvrť pod Hády

Brno předběhlo Prahu. Ceny nových bytů tam už padají

Klesající poptávka a zvyšující se nabídka dopadají na ceny bytů v brněnských developerských projektech. Za poslední kvartál klesly o dvě procenta. A podobný trend lze očekávat i letos.

Přečíst článek

Bydlení pro tisíc lidí

Podobu dvou obytných bloků navrhlo architektonické studio Pelčák a partner. „Nárožní výšková budova s 20 poschodími vytváří spolu s lůžkovou budovou FN Brno motiv brány vyznačující vjezd do města. Nabízí také krásné výhledy všemi směry, což je výjimečné. Toto je jedno z mála míst v Brně, kde bylo možné takto vysokou budovu postavit,” uvedl Pelčák.

V celém areálu bude 328 bytů s balkony nebo lodžiemi a 81 ateliérů. Ceny se budou pohybovat od 90 tisíc do 105 tisíc korun za čtvereční metr. Kromě toho chce developer možnosti ubytování doplnit ještě 90 ubytovacími jednotkami pro studenty. Ty bude developer pronajímat podobně, jako je tomu u rezidencí Domeq.

„Studentské jednotky mají rozlohu asi 16 čtverečních metrů, jsou asi 2,5 metru široké s malou kuchyňkou. Blíží se pokoji na studentské koleji. K těmto jednotkám pak patří velké společenské zázemí, kde mohou studenti trávit společně čas,” popsal Vavřík. Uvedl, že podobně mohou tyto ubytovací jednotky sloužit i seniorům. Developer zvažuje, že by v nich mohl zavést takzvané spolubydlení seniorů a mladých lidí.

Zelené střechy, fotovoltaika i dešťová voda

Celý projekt se snaží maximálně využívat zelené technologie. Bude zadržovat dešťovou vodu v retenčních nádržích. Zelené střechy bude doplňovat fotovoltaika a ve vyšších poschodích i tepelná čerpadla, která v létě pomohou s chlazením.

Původně měla být součástí komplexu i mateřská škola, město ale dalo přednost finančnímu příspěvku od developera a školku postaví samo na vlastním pozemku. Jak novinářům řekl náměstek primátorky René Černý (ANO), školka by měla být dostavěna ve stejné době jako obytný komplex.

Celkově má v projektu Brixx najít bydlení až 1000 lidí.

Sambor

Češi postaví kousek od chorvatského Záhřebu stovku bytů za 17 milionů eur

Česká developerská společnost Domoplan postaví na předměstí chorvatského Záhřebu v progresivní čtvrti Samobor šest viladomů s celkem 100 byty. Stavba rezidenčního projektu za 17 milionů eur (405 milionů korun), který bude částečně energeticky soběstačný, bude zahájena do roka. Hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Přečíst článek

Průmyslový areál zhruba 1,5 kilometru od centra Brna přímo na nábřeží řeky Svitavy je poslední akvizicí UDI Group

Další brněnský brownfield se promění. Nejprve tam ale nový majitel postaví ubytování nebo kanceláře

Brownfield v brněnské čtvrti Husovice projde v několika etapách zásadní proměnou. Nový majitel areálu chystá revitalizaci za tři miliardy korun. Kromě ubytování hotelového typu, obchodů či kanceláří, zde developer v případě, že začne platit nový brněnský územní plán, počítá i s výstavbou bytů.

Přečíst článek

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Nová Palmovka

Praha plánuje postavit tisíce bytů i nové čtvrti. Pomoci by mohl i soukromý sektor

Přečíst článek
V Modřanech vznikne nová rezidenční čtvrť.

Splachování dešťovou vodou, zelené střechy a soláry. V modřanském brownfieldu vznikne nová čtvrť

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme