Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Ruská raketa zasáhla cíl. Tři sta tun humanitární pomoci Ukrajině shořelo na popel

Tři sta tun humanitární pomoci Ukrajině shořelo na popel
Profimedia
 ČTK

Při ruském vzdušném úderu na západoukrajinský Lvov shořelo 300 tun humanitární pomoci. S odvoláním na místní římskokatolickou arcidiecézi a charitativní organizaci Caritas-Spes to píše server Ukrajinska pravda. Ukrajinské úřady mezitím informovaly o devíti obětech, které si vyžádaly poslední rozsáhlé vzdušné útoky na ukrajinská města včetně jednoho mrtvého ve Lvově.

Reklama

„V důsledku požáru, který vypukl po výbuchu dronu Šáhed, shořelo ve skladu téměř vše. Je to více než 15 nákladních aut s humanitární pomocí,“ uvedl asistent lvovského biskupa Edvard Kava. Mezi humanitární pomocí bylo mimo jiné oblečení, obuv, potraviny a generátory poslané z Vatikánu. Organizace Caritas-Spes uvedla, že celkovou výši škod bude schopna vyčíslit později. O zničení zhruba 300 tun humanitární pomoci informovala také koordinátorka OSN pro humanitární pomoc Ukrajině Denise Brownová. Sklad využívaný organizací Caritas-Spes shořel do základů, uvedla podle agentury Reuters.

Ukrajinské úřady po dnešním ruském dronovém útoku na Lvov informovaly o zásahu tří průmyslových objektů. Podle starosty Andreje Sadového se v nich nacházela okna, chemikálie používané v domácnostech a humanitární pomoc.

Musk se chlubí, že zabránil jaderné válce. Kvůli němu jsme jí ale blíž, míní věhlasný politolog

Musk se chlubí, že zabránil jaderné válce. Kvůli němu jsme jí ale blíž, míní věhlasný politolog

Jedna z nejvíce probíraných části nové biografie Elona Muska z pera Waltera Isaacsona je ta, v níž se nejbohatší muž planety chlubí tím, že zabránil použití jaderných zbraní Ruskem při jeho invazi na Ukrajinu. Jenže je to přesně naopak, napsal v komentáři pro deník The Guardian věhlasný politolog Timothy Snyder, autor knih o podstatě totality, včetně té komunistické v Česku a východní Evropě.

Přečíst článek

„Naši továrnu na Ukrajině zasáhla raketa,“ informoval Ryszard Florek, generální ředitel polské společnosti Fakro, která vyrábí střešní okna. Podle jeho vyjádření, z něhož cituje server Business Insider, shořela výrobní hala firmy ve Lvově a zhruba dva tisíce oken. Úder zničil přibližně třetinu plochy závodu.

Šéf Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj ráno informoval o útoku 18 ruských bezpilotních letounů na jeho region, z nichž 15 podle něj ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila. Ruskojazyčný web stanice BBC označil tento úder jako nejdelší od začátku ruské invaze, trval několik hodin. Vyžádal si zároveň jeden lidský život. Záchranáři našli v troskách tělo muže, který pracoval v jednom ze skladů, uvedl Sadovyj.

Celkem dnes ukrajinské úřady informovaly o devíti obětech posledních ruských vzdušných úderů - šest mrtvých hlásí ve východoukrajinském Kupjansku a dva - včetně jednoho policisty - v Chersonu na jihovýchodě země. Letecký poplach úřady v noci vyhlásily i v dalších ukrajinských regionech. Ukrajinské letectvo informovalo o 30 vyslaných ruských dronech a jedné balistické střele Iskander, přičemž hlásilo zničení 27 bezpilotních letounů.

Reklama

Související

Ruský prezident Vladimir Putin

Kreml dává miliardy rublů na šíření fake news. Po covidu se zprávy přeorientovaly na válku

Přečíst článek
NATO příští rok uskuteční největší vojenské cvičení od studené války

NATO otestuje připravenost vojáků. Aliance uspořádá největší cvičení od studené války, Češi účast zvažují

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme