Reklama

Viliam Buchert: Country for the Future. Zeman nemá mobil, Babiš zase laptop

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO)
ČTK
Viliam Buchert

Ve vládní strategii Czech Republic: The Country for the Future se to hemží termíny jako digitalizace nebo chytré investice. Současně jsme zřejmě jedinou zemí na světě, kde nemá prezident mobil a premiér neumí s počítačem. Prostě bizár.

Samozřejmě, že existují lidé, kteří z různých důvodů nemilují mobily a práci s počítačem. Třeba je ani nepotřebují, protože nejsou veřejně aktivní, nic neřídí a nemusí znát některé informace. Dá se to pochopit. Ale je naprosto nenormální, že prezident republiky Miloš Zeman nemá mobil a jak přiznal před časem předseda kabinetu Andrej Babiš, ten zase nepracuje na počítači.

Prezident bez spojení

Miloš Zeman v rozhovoru pro deník Blesk oznámil, že nemá mobil. Hlava státu tedy není část dní k dispozici a je úplně jedno, co se děje. Možná to vysvětluje někdy podivně dlouhé mlčení prezidenta k některým událostem. Nepoužívá ani sociální sítě, protože reakce se objevují pouze v podání a interpretaci jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Škarohlíd by řekl, že je to vlastně dobře, že jsme ušetřeni některých kontroverzních výroků. Dobře to ale není, je to chyba a může to někdy být i reálný problém při kontaktu s ostatními politiky či institucemi. Třeba ale bližší kontakt prezidenta nezajímá. 

Premiér Andrej Babiš (ANO)

Viliam Buchert: Babišovo „kandiduju naposledy“? To je jako příslib notorika

Andrej Babiš tvrdí, že vůbec není politikem. Současně ale ve své nové knize říká, že v říjnových volbách kandiduje naposledy. Věřit mu, jako obvykle, proto nemůžeme.

Přečíst článek

Jak pracuje s počítačem, jestli posílá e-maily, to přesně nevíme, jen kdysi se objevila tato informace: „Pan prezident jako každý večer vyhledával články na téma Miloš Zeman a některé z těchto serverů, které o něm články zveřejnily, byly napadeny hackery,“ řekl Aktuálně.cz Ovčáček. Jednalo se o to, že hlava státu se proklikala až na dětské porno a vyšetřovala to policie. A mohlo to vzniknout právě slabou znalostí práce s počítačem.

Premiér v zastoupení

Premiér Andrej Babiš je naopak na sociálních sítích mimořádně aktivní, jenže jeho tým před časem přiznal, že neumí pracovat s počítačem. Podobné věci dělají za něj jiní lidé. To problém není, ale je divné, že člověk, který vlastní holding Agrofert s miliardovými tržbami podle všeho neumí odeslat ani e-mail. Na druhou stranu rád řídi všechno pomocí sms zpráv.

Reklama

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Komentář Dalibora Martínka: Sliby Pirátů důchodcům? To není punk, ale zoufalství.

Piráti proklimbali velkou část doby, kdy mohli dělat předvolební kampaň. Možná ještě hůř, jejich šéf Ivan Bartoš se jako můra do pavučiny zamotal ve svém Ústeckém kraji do přirovnání tamní situace s Rumunskem. Ostatní partaje i lidé na sociálních sítích mu to dali řádně sníst.

Přečíst článek

Babiš si ale velmi rád přisvojuje zásluhy druhých. Jak ve vládě, tak v podnikání. Což se projevuje i při managementu jeho sociálních sítích, kde se tváří, že něco píše sám. To ovšem není možné, zde je důvodem, že nemluví a nepíše moc dobře česky. Přitom vydává knihy psané mimořádně dobrou češtinou a i u toho se tváří, jako kdyby šlo o jeho dílo. 

V každém případě budeme těžko hledat na světě stát, kde by prezident nepoužíval mobil a premiér měl problémy s počítačem. To je možné pouze tam, kde si říkají, že je to The Country for the Future.

>>>>>>Další komentáře čtěte v naší rubrice Názory<<<<<<

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme