Reklama

Atlas dluhopisů: Investice do molekulárního vodíku

dluhopisy, ilustrační foto
iStock
Martin Dočekal

Po delší době tu máme jednu speciální záležitost. Firmu, která chce pomocí dluhopisů financovat svou expanzi v mnoha oblastech, které souvisejí s takzvaným molekulárním vodíkem.

Má ambice téměř neomezené. Bude vyrábět zdravotnickou techniku, potravinové doplňky, chce provozovat zařízení s lázeňskými pobyty, ovlivnit oblast sportu, zemědělství nebo akademického výzkumu. Nepřekvapí, že toto vše bude dělat s mezinárodním přesahem. 

Co je to vlastně molekulární vodík? Na to odpovídá úvod dluhopisového prospektu z dílny advokátní kanceláře Schejbal & Partners, která tento dokument připravila a provedla schvalovacím procesem na ČNB.

Jedná se o bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, jehož molekula je přibližně 100–150 tisíckrát menší než průměrná buňka lidského těla, a proto se může dostat přes buněčnou stěnu a působit tak přímo v místech potřeby. Vědecké studie se zabývají zejména vlivem vodíku a jeho účinky proti chronickým zánětlivým onemocněním a degenerativním onemocněním včetně projevů zrychleného stárnutí.

Budova ČNB

Fondee má novou licenci a ambici rozkročit se do zahraničí

Český start-up Fondee, který přišel s jednoduchým online nástrojem pro zhodnocování peněz, obdržel od České národní banky licenci obchodníka s cennými papíry. Nyní chystá rozšíření produktového portfolia i zahraničí expanzi.

Přečíst článek

Nejsme odborníky na chemii ani lékařství, pouze jsme zběžně pročetli patent č. 307851, který patří Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR. Firma s ním totiž uzavřela v srpnu loňského roku licenční smlouvu. Zájemci se v něm mohou dočíst o úspěšných pokusech na králících, kde se tato léčba vodíkem ukázala jako účinná zejména při zánětlivých a degenerativních onemocněních oka. Ale zpět k dluhopisům a podnikání.

Reklama

Emitentem dluhopisů je společnost Molecular HydroGEN Investment Group a.s. Ta vznikla v srpnu 2020 a má jediný účel - zajišťování finančních prostředků pro podnikání této skupiny. Vlastní ji společnost H2 World Health and Beauty Company (dále jen H2W), o které bude ještě řeč. Skupinu zastřešuje firma H2 Global Group., která byla založena letos v červenci. 

Článek vyšel se svolením redakce Dluhopisáře. 

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme