Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Většina akcionářů banky Aareal přijala nabídku na odkup akcií. Je mezi nimi i Křetínský

Aareal
Aareal / užito se svolením

Souboj o německou banku Aareal je u konce, ovládnou ji investiční společnosti Advent a Centerbridge. Důležití akcionáři německé banky přijali navýšenou nabídku na odkup akcií. Figuruje mezi nimi i podnikatelské duo Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Reklama

Finanční investoři Advent a Centerbridge uspěli se zvýšenou nabídkou na převzetí německé banky Aareal. Investiční firmy oznámily, že se jim podařilo získat příslib k nákupu více než 60 procent akcií, což je stanovený limit pro dokončení převzetí banky. Přesný výsledek by měl být znám v pondělí, uvedla agentura DPA. V bance má podíl také fond Vesa Equity Investment, který vlastní podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Očekává se, že převzetí německé banky fondy Advent a Centerbridge by mohlo být dokončeno v letošním čtvrtém čtvrtletí nebo začátkem příštího roku. Záleží to na schválení regulačními orgány. Lhůta, do které měli držitelé akcií vyjádřit zájem o prodej, vypršela v noci na dnešek.

Fondy nyní oznámily dvoutýdenní prodloužení nabídky, ve které mohou svůj podíl nabídnout k prodeji zbývající akcionáři. Lhůta bude od 31. května do 13. června. Advent a Centerbridge nabízejí za akcii Aareal 33 eur, částka zahrnuje i dividendu 1,6 eura. Nabídka celou banku oceňuje téměř na dvě miliardy eur (49,3 miliardy korun).

Klaus Umek, investora do financí a realit, filantrop a šéf aktivistického fondu Petrus Advisers

Bonviván, spekulant a křesťan. Kdo je muž, co shodil kšeft PPF a Monety

Jako když natřete prase rtěnkou a vydáváte ho za nevěstu. Shoďte ten nesmysl, hřímal před červnovou valnou hromadou Monety ve zprávě pro investory aktivistický fond Petrus Advisers. Akcionáři fond Klause Umeka vyslyšeli a obě korporace musejí dát lepší podmínky. 

Přečíst článek

Advent a Centerbridge se pokusily převzít banku již na začátku února. Nabídku sice podpořilo představenstvo i dozorčí rada, nakonec ale ztroskotala na neochotě hlavních akcionářů. Při druhém pokusu v dubnu zájemci předložili vyšší nabídku. Tím si zajistili podporu hlavních akcionářů. Podle Advent a Centerbridge se neodvolatelně zavázaly prodat své podíly mimo jiné firmy Petrus Advisers, Talomon, Teleios a Vesa Equity Investment, který vlastní podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Všechny dohromady vlastní zhruba 37 procent akcií.

Aareal Bank nabízí svým klientům financování nemovitostí, jako hotelů, tak i kanceláří a nákupních center, a rovněž software, digitální řešení a platební služby. Noví majitelé se zavázali, že budou v tomto kurzu pokračovat a podpoří další růst banky.

Petr Kellner

Dalibor Martínek: Co zbyde po českých miliardářích? Zatím to nevypadá na velkou slávu

Spousta velkých a úspěšných českých firem nyní slaví svá jubilea. Vznikly zhruba před třiceti lety. Majitel uspořádá velkolepou party, balónky, hudba. Dobíhá etapa, kdy současní padesátníci a šedesátníci zakládali své firmy. Klíčovou otázkou je, co bude s jejich firmami dál. 

Přečíst článek

Jiří Šmejc

PPF povede Jiří Šmejc. Do vedení investiční skupiny vstupuje Daniel Křetínský

Šéf Home Creditu Jiří Šmejc se nově stane CEO celé investiční skupiny PPF. Její dosavadní ředitel Ladislav Bartoníček nově povede nově zřízenou Advisory Board to Family. V ní vedle něj a Šmejce usedne také Daniel Křetínský, partner dcery zesnulého Petra Kellnera Anny, uvedla vdova po nejbohatším Čechovi Renáta Kellnerová v interním dokumentu, který má newstream.cz k dispozici. Posléze informaci potvrdil mluvčí PPF Leoš Rousek.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme