Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Vesa Equity Investment - informace o tématu

Dick's Sporting Goods

Dick's Sporting Goods koupí za 53 miliard Foot Locker

Americký prodejce sportovního zboží Dick's Sporting Goods se dohodl na koupi menšího konkurenta Foot Locker za 2,4 miliardy dolarů (53,4 miliardy korun). Akvizice podle prohlášení posílí přítomnost firmy Dick's v nákupních centrech a znamená pro ni expanzi v zahraničí, což jí pomůže lépe se vyrovnat se zpomalením spotřebitelských výdajů. Ve Foot Locker má podíl 10,6 procenta fond Vesa Equity Investment, který vlastní český podnikatel Daniel Křetínský a jeho obchodní partner Patrik Tkáč.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Aareal

Většina akcionářů banky Aareal přijala nabídku na odkup akcií. Je mezi nimi i Křetínský

Souboj o německou banku Aareal je u konce, ovládnou ji investiční společnosti Advent a Centerbridge. Důležití akcionáři německé banky přijali navýšenou nabídku na odkup akcií. Figuruje mezi nimi i podnikatelské duo Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Přečíst článek

News box

Obraz Josefa Čapka Piják se v neděli v Praze vydražil za rekordních 34,08 milionu korun včetně aukční přirážky v aukci Galerie Kodl. Předchozí Čapkův autorský rekord byl 30,6 milionu za obraz Nevěstka při aukci loni v listopadu. Olejomalba Piják z roku 1919 přitom začínala v dnešní aukci na vyvolávací ceně devět milionů korun, uvedla galerie. Číst více
Maltský premiér Robert Abela v neděli oznámil vítězství své Labouristické strany v předčasných parlamentních volbách, které se konaly v sobotu. Generální tajemník opoziční Nacionalistické strany Charles Bonello v prohlášení pro veřejnoprávní stanici TVM porážku uznal.

Bílý dům řekl viceprezidentu J.D. Vanceovi, aby si dal pauzu od sociálních sítí. Vance na nich během schůzek tráví hodně času a má sklon hádat se tam se svými kritiky, což je podle vysokých činitelů pod úroveň jeho funkce. Napsal o tom v sobotu deník The New York Times (NYT) s odvoláním na zasvěcené zdroje. Bílý dům zprávu popřel.

Číst více
Aukce ve prospěch Pražského jara 🎻, kterou festival potřetí uspořádal ve spolupráci s Galerií Kodl, vynesla 515 tisíc korun, méně než loni i předloni. Pro Art Salon renomovaní výtvarníci vytvořili unikátní díla na téma jaro. Dnes je galerie vydražila na své 95. aukci. Výtěžek je určen na podporu uměleckých projektů Pražského jara. 
O Explosii 💣 má zájem asi šest investorů, v diskusním pořadu Poledne s Moravcem to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). V případě, že by bylo rozhodnuto o jejím prodeji, nejlepší by bylo obchod uzavřít v tomto roce nebo v roce 2027, dodal Havlíček. 
V případě, že by se ukázalo, že dotace 💰 holdingu Agrofert byly vyplaceny nezákonně, musí být po společnostech vymáhány. V nedělním pořadu CNN Prima News Partie Terezie Tománkové to řekl ministr spravedlnosti Jeroným Tejc (za ANO).  Číst více
Česko letos nejspíš nesplní závazek v NATO vydat na obranu dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Má však výhodu v tom, že český premiér Andrej Babiš je jedním z posledních příznivců amerického prezidenta Donalda Trumpa mezi evropskými lídry. Babiš to řekl v dnes zveřejněném rozhovoru s britským deníkem Financial Times (FT). Číst více
Obec Vraclav ve východních Čechách postupně obnoví chátrající budovu bývalých lázní v barokním areálu kostela svatého Mikuláše. ⛪ Historický objekt, který dlouhodobě trápí vlhkost a podzemní voda, čekají nejprve sanační práce za zhruba dva miliony korun. Lázně patří spolu s kostelem svatého Mikuláše a poustevnou Fráterka k památkově chráněným objektům vraclavského barokního areálu. Komplex sloužil nejen náboženským účelům, ale také poutníkům a návštěvníkům, kteří do Vraclavi přicházeli kvůli léčivému prameni.