Reklama

Trinity Bank hlásí rekordní zisk, podělí se o něj s akcionáři

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
SAB Finance
 nst
nst

Trinity Bank se daří. Loni zvýšila zisk před zdaněním meziročně o 167 procent na 200 milionů korun, je to nejvíc v její dosavadní historii.

Reklama

Trinity Bank překonává už tak ambiciózní cíle. Za loňský rok vykázala zisk před zdaněním v rekordní výši 200 milionů korun. To je meziročně o 167 procent více.

„V roce 2021 jsme navázali na dlouhodobou historii rostoucího trendu ziskovosti naší banky a překonali jsme naše ambiciózní plány.  Zároveň na základě výsledků prvních měsíců roku 2022 mohu konstatovat, že v úspěších v oblasti růstu ziskovosti, bilanční sumy a počtu klientů pokračujeme i v tomto roce,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel a předseda dozorčí rady Trinity Bank, který je zároveň investorem internetového deníku newstream.cz. 

Bilanční suma banky ke konci roku dosáhla výše 37 miliard korun a meziročně vzrostla o více než 112 procent. 

Na valné hromadě 29. dubna 2022 navrhla banka vyplatit akcionářům dividendu ve výši 167 milionů korun, což odpovídá mimořádnému zhodnocení 10 procent z výše základního kapitálu. Akcionářská struktura banky zahrnuje téměř devět tisíc drobných českých akcionářů.

V roce 2022 plánuje banka zisk na úrovni 300 milionů korun, což vytváří solidní základ pro další výplaty dividend v budoucnu. Za důležité pilíře považuje financování nemovitostí a developerských projektů a dlouhodobé nadstandardní zhodnocování finančních prostředků klientů na spořicích a vkladových účtech. Banka též plánuje rozšířit počet klientů nad 70 tisíc. 

Reklama

Trinity Bank (dříve Moravský peněžní ústav) je česká banka s 25letou historií. Zaměřuje se na privátní a korporátní bankovnictví. Soukromým osobám poskytuje zejména vkladové produkty, u podnikatelů a firem se specializuje na úvěrové produkty. 

Radomír Lapčík, miliardář a zakladatel společnosti SAB o.c.p. i SAB Finance

Lapčíkova SAB Finance zvýšila za kvartál zisk na dvojnásobek

Výsledkům firmy obchodující s devizami pomáhá vyšší poptávka po zajištění.

Přečíst článek

Trinity Bank, Radomír Lapčík

Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 4,08 procenta ročně

Trinity Bank zvyšuje úročení vkladů u nižších částek do 400 tisíc korun na 4,08 procenta ročně. Vyšší částky úročí 3,68 procenty.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme