Reklama

Trigema prodává první byty z miliardového projektu na Smíchově

Projekt Lihovar
Se svolením Trigema
Petra Jansová

Investiční skupina Trigema zahájila prodej prvních bytů z dlouho chystaného čtyřmiliardového projektu zlíchovského Lihovaru na pražském Smíchově.

Reklama

Nový komplex, situovaný mezi ulicemi Nádražní a Strakonická, bude zahrnovat celkem 600 bytů a 4500 metrů čtverečních komerčních prostor. 

Nyní probíhají v bývalém průmyslovém areálu archeologické práce, odvoz sutin a sanace historické budovy Varny.

Začít stavět plánuje Trigema během prvního kvartálu roku 2022. „Předpokládáme, že k nastěhování bude první etapa Lihovaru připravena v roce 2023,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Na místě brownfieldu vznikne miliardová čtvrť

Architektonický návrh projektu Lihovar vytvořilo studio Black n’ Arch, které skupina Trigema vlastní společně s výtvarníkem Davidem Černým. 

Reklama

Kromě bydlení mají během první etapy vzniknout i komerční plochy s kavárnami, restauracemi a službami. 

„V exteriérech areálu vzdáváme poctu industriální duši Smíchova, kterou podtrhneme autentickými předměty z dob minulých. „Vnitrobloky budou velmi netradičně protkány původními artefakty, které vnesou do celého areálu továrního ducha Smíchova,“ popisuje Soural s tím, že první etapu areálu bude tvořit soubor bytových domů s cihlovými fasádami. 

miliardář Marcel Soural, šéf developerské společnosti Trigema

Lidé zapomněli, že peníze se vydělávají prací, říká miliardář Soural

Marcel Soural se letos poprvé dostal do žebříčku sta nejbohatších Čechů, který sestavuje časopis Forbes. Ten majetek jednoho z největších českých developerů odhadl na 2,6 miliardy korun. V klubu nejbohatších Čechů tak obsadil 97. místo. Po pádu Bohemia Energy Jiřího Písaříka je o příčku výše. První velký rozhovor po oznámení výsledků poskytl Soural pro newstream.cz. 

Přečíst článek

Součástí první fáze výstavby je i rekonstrukce historické a památkově chráněné budovy Varny, kde momentálně probíhá sanace. Ta se promění v pětipatrovou galerii s kavárnou. Komín, který je stejně jako zmiňovaná Varna kulturní památkou, má lákat na gastronomii.

Industriální kořeny v nové výstavbě

„Lihovar svým charakterem i celým svým konceptem vybízí k návratu k industriálním kořenům Smíchova, vzdává hold neobyčejnosti uvažování, originalitě a nezávislosti ducha a ve svém přesahu i životu samotnému, který chápe jako fascinující zážitek,“ popisuje dále Soural. 

Igor Mesenský, šéf M&A v KPMG

Igor Mesenský: Trh přeje prodávajícím. S čímkoli vyjdeme, máme desítky zájemců

Na trhu fúzí a akvizic, tedy prodejů firem, je letos živo. Zájemců je dostatek, trh je prodávajících, říká šéf fúzí a akvizic KPMG Igor Mesenský. Hodně nakupují bohatí Češi skrze family office či fondy kvalifikovaných investorů. Atraktivní jsou výrobci stavebních materiálů, sklady a výrobní firmy. Chladnější zájem je o automotive, hotely a kancelářské budovy.

Přečíst článek

Celým areálem povede linka historické železniční vlečky, která spojí jednotlivé části areálu.  A lokální průmyslová tradice se otiskne i v budoucí podobě parteru tvořených z konstrukcí industriálních produktovodů, ze kterých bude vyrůstat zeleň. 

Smíchov čeká v budoucnu hodně změn. Developerská společnost Sekyra Group u Knížecí začala s výstavbu projektu zvaného Smíchov City a současné vlakové nádraží se přemění na nový dopravní uzel Terminál Smíchov

Casino dell’Aurora,

Vila v Římě bude nejdráž prodanou rezidenční nemovitostí. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil

Již za několik dnů proběhne dražba známé italské vily, která se pyšní stropní freskou od Caravaggia. Cena římské vily Casina dell’Aurora se odhaduje na 471 milionů eur (asi 11,5 miliardy korun). V aukci, která se koná 18. ledna, se ale konečná cena zřejmě vyšplhá ještě výše. Mohlo by tak jít o nejdráže prodanou rezidenční nemovitost v historii. Část italské veřejnosti vystoupila proti jejímu prodeji a vyzývá premiéra k jejímu znárodnění.

Přečíst článek

Fenomén cloudových kuchyní se naplno rozjel v covidu

Revoluce v gastronomii? Cloudové kuchyně přitahují milionové investice

Nízké provozní náklady a schopnost se rychle přizpůsobit přáním nabízí takzvané ghost kitchen, tedy virtuální restaurace. Podniky, ve kterých se vaří pouze jídla s sebou, nemají obsluhu ani místa k sezení, přibývají ve velkém po celém světě. I v Česku.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Byty, ilustrační foto

Nové byty v Praze zdražují a dál budou. Metr čtvereční je za víc než 118 tisíc

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme