Reklama

Objem vyplacených dividend letos rekordně vzroste, tvrdí studie

Dolary, ilustrační foto
Pixabay

Objem dividend vyplacených akcionářům letos ve světě vzroste o 10,7 procenta na 1,39 bilionu dolarů (přes 30 bilionů korun), předpovídá to studie, kterou zveřejnila britská investiční společnost Janus Henderson.

Celková částka vyplacená na dividendách by tak měla dosáhnout druhé nejvyšší úrovně v historii, upozornila agentura Bloomberg.

Za rekordem z roku 2019 by dividendy podle prognózy měly zaostat o tři procenta. Loni dividendy výrazně klesly v důsledku koronavirové krize. Ta vedla mimo jiné k tomu, že regulační úřady začaly tlačit na bankovní společnosti, aby si držely hotovost a omezily výplatu peněz akcionářům.

Týden tradera, Kryštof Míšek,

Týden tradera: Pražská burza překonává většinu světových trhů

Pražská burza je letos pro investory výnosnější než indexy největších trhů v Evropě a ve světě. A Spojené státy vykročily vstříc masivnímu zadlužení.

Přečíst článek

Dividendy se vrátí na úroveň před koronakrizí

„Celosvětově se dividendy v příštích 12 měsících pravděpodobně vrátí na úroveň z doby před pandemií,” uvedla Jane Shoemakeová ze společnosti Janus Henderson. „Podnikový svět je zaplaven likviditou a finanční systém je silný,” upozornila. Současné oživení tak podle ní nebude brzdit slabý bankovní systém, jako tomu bylo před deseti lety, když skončila globální finanční krize.

Společnost Janus Henderson uvedla, že pandemie covidu-19 zasáhla zisky podniků méně, než se předpokládalo. Firmy jsou podle ní schopny zvyšovat dividendy, protože se dokázaly přizpůsobit komplikacím souvisejícím s pandemií a zároveň těží z příznivých podmínek na úvěrových trzích a z vládních stimulačních programů.

Reklama

Město Maenza se nachází 70 kilometrů jihovýchodně od Říma.

Italské město u Říma prodává domy. Za jedno euro mají i výhled na moře

Výprodej domů za jedno euro v Itálii pokračuje. Tentokrát se do nabídky dostaly historické nemovitosti poblíž Říma. 

Přečíst článek

Burza cenných papírů Praha

Akcie na pražské burze patří letos mezi nejvýnosnější na světě

Pražská burza je letos pro investory výnosnější než indexy největších trhů v Evropě a ve světě. Index PX již několik dní v řadě překonává své osmileté maximum z ledna 2014 a hlásí za letošek nárůst 20,25 procenta, oznámila dnes burza.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme