Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Mastercard a Nexo vydají společně první platební kartu krytou kryptoměnami

ilustrační foto
ČTK
 ČTK

Švýcarská kryptoměnová společnost Nexo a americký vydavatel platebních karet Mastercard se spojily a vydávají společnou platební kartu. Jako první na světě bude kryta kryptoměnami. Společnost Nexo to uvedla na svém webu. Firmy reagují na rostoucí rozšířenost a oblibu digitálních aktiv, napsala agentura Reuters.

Reklama

Kreditní karta bude prozatím k dispozici na vybraných evropských trzích. Kartu bude možné používat u 92 milionů obchodníků po celém světě, kteří přijímají Mastercard.

Karta je propojena s úvěrem poskytovaným společností Nexo, který má nulovou úrokovou sazbu. Svým držitelům umožní utratit až 90 procent hodnoty jejich kryptoměnových aktiv v běžné měně, aniž by své bitcoiny nebo jiné kryptoměny museli prodávat.

Bitcoin, ilustrační foto

Část Hondurasu přijala bitcoin jako legální platidlo. Chystá i kryptoměnové dluhopisy

Obchodní zóna Honduras Prospera vznikla před dvěma lety, aby přilákala investory. Nyní umožní platby v bitcoinech a dalších kryptoměnách.

Přečíst článek

Karta nevyžaduje žádné minimální splátky, měsíční poplatky ani poplatky za nečinnost. Neexistují žádné směnné poplatky až do výše 20 tisíc0 eur (489 tisíc korun) měsíčně," uvedla Nexo.

„Tento jedinečný produkt umožní milionům lidí… okamžitě utrácet, aniž by se museli vzdát potenciálu svých kryptoměn, a tak nabízí bezprecedentní každodenní užitek pro vznikající třídu aktiv,“ řekl spoluzakladatel a jeden z řídících partnerů Nexo Antoni Trenchev.

Za dogecoiny prý bude možné kupovat doplňky k Tesle, prohlásil její šéf Elon Musk.

Krypto v době války: Na Ukrajině kupují zbraně, v Rusku obcházejí sankce

Virtuální měny během válečného konfliktu na Ukrajině sehrávají důležitou roli. Klíčová je rychlost transakcí a flexibilita.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Investoři za den vybrali z kryptoměnové burzy Binance 956 milionů dolarů

Investoři vybrali z kryptoměnové burzy Binance za jediný den 956 milionů dolarů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme