Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kryptokrálovnu Ignatovovou hledá Europol. Je podezřelá v kauze mnohamiliardového podvodu

Ruža Ignatovová, podvodná kryptokrálovna
OneCoin Coporation / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Zakladatelku podvodné kryptoměny OneCoin Ružu Ignatovovou hledá Europol. Je podezřelá, že přiměla zájemce z celého světa investovat miliardy do bezcenné kryptoměny.

Reklama

Zakladatelka kryptoměny OneCoin Ruža Ignatovová, někdy označovaná za kryptokrálovnu, byla za svoji úlohu v mnohamiliardovém podvodu zařazena na seznam nejhledanějších osob Europolu. Upozornila na to agentura Bloomberg.

Jednačtyřicetiletá Ignatovová je podezřelá, že přiměla zájemce z celého světa investovat do této ve skutečnosti bezcenné kryptoměny, uvedl Europol na svých stránkách. Za informace, které povedou k jejímu dopadení, Europol nabízí odměnu 5000 eur (125 tisíc korun).

Bitcoin, ilustrační foto

Kryptospekulanti panikaří. Výprodej poslal bitcoin pod 27 tisíc dolarů

Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin dopoledne spadl pod 27 tisíc dolarů a je nejníže od konce roku 2020. Výrazně klesají i další digitální měny, například ether od začátku roku odepsal už přes 50 procent, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Spolu s kryptoměnami klesají i ceny dalších aktiv považovaných za riziková, například akcie mnoha technologických firem, které nevytvářejí žádný zisk.

Přečíst článek

Ignatovová vytvořila OneCoin v roce 2014 v Sofii a slibovala, že to bude „zabiják bitcoinu“. V následujících letech získala peníze od investorů ze 175 zemí. Od čtvrtého čtvrtletí roku 2014 do třetího čtvrtletí roku 2016 získal její projekt na tržbách 3,4 miliardy eur. Nakonec se ukázalo, že OneCoin fungoval na systému podvodu zvaného letadlo nebo pyramidová hra.

Reklama

Zprávy o Ignatovové nejsou od října 2017. Ignatovová se stala také tématem úspěšného podcastu BBC The Missing Cryptoqueen, tedy Nezvěstná kryptokrálovna.

Ignatovová se orgánům činným v trestním řízení vyhýbá. V roce 2019 byl ve Spojených státech shledán vinným ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz a z bankovního podvodu právník OneCoin Mark Scott. Bratr Ignatovové Konstantin Ignatov se přiznal k podvodu a praní špinavých peněz, když svědčil proti Scottovi.

Bitcoin, ilustrační foto

Za půl roku na polovině hodnoty. Bitcoin potápí profesionální investoři

Výprodej na kryptoměnovém trhu nepolevuje ani navzdory zprávám, že stále více veřejných orgánů začíná brát digitální měny vážně. Amatérští, takzvaní covidoví investoři do kryptoměn již přišli o své loňské zisky.

Přečíst článek

Bank of America, ilustrační foto

Bank of America: To nejhorší na akciových trzích teprve přijde

Akciové trhy před sebou patrně mají další propad, který by mohl být výraznější než ten dosavadní. Například Bank of America odhaduje, že pokud se bude historie opakovat, pak má před sebou klíčový americký index S&P 500 letos ještě pokles o dalších asi 28 procent. Analytici se přitom opírají o data, která sahají 140 let do historie.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Ethereum, ilustrační foto

Dva studenti americké MIT ukradli kryptoměny za miliony dolarů. Stačilo jim 12 sekund

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme