Reklama

Kouzelné slovo eko. Obliba těchto produktů mezi Čechy roste

Bioprodukty
Pixabay
 ČTK

Velké řetězce s drogerií nabízejí stále více možností, jak nakupovat ekologičtější produkty. Zájem je také o zboží bez obalu.

Češi mají podle prodejců stále větší zájem o ekologické produkty. Roste podle nich poptávka také po stáčených ekologických prostředcích. Na českém trhu se objevují nové značky, v polovině července e-shop v České republice a na Slovensku spustila americká značka ekologického praní a čištění The Laundress.

Dm drogerie mají ve svém sortimentu v současné době na 150 produktů 18 různých značek, které jsou rostlinného původu, neobsahují složky vyrobené z ropy, mají minimální vliv na vodní organismy, jsou biologicky rozložitelné a netestované na zvířatech, uvedl manažer komunikace dm drogerie markt Jiří Peroutka.

Řetězec dm má 16 prodejen vybavených plnícími stanicemi na ekodrogerii. Podle Peroutky společnost pracuje na otevření a modernizaci dalších. „Poptávka po stáčené certifikované ekodrogerii Yellow & Blue je obrovská, od začátku roku 2021 si naši zákazníci stočili více než sedm tisíc litrů těchto prostředků, od zavedení plnicích stanic v roce 2019 pak více než 25.000 litrů,“ řekl. V meziročním srovnání vzrostl podle něj prodej stáčené ekodrogerie o více než 20 procent. Dlouhodobě nejprodávanějším produktem je podle něj prací gel z mýdlových ořechů s vůní levandule, doplnil.

Obchod Marks & Spencer na Václavském náměstí v Praze

Český Marks & Spencer definitivně mění pobočky. Skončil s čerstvým zbožím

Mražené zboží a trvanlivé potraviny místo čedaru a skotského lososa. Brexit připravil Čechy o čerstvé britské potraviny.

Přečíst článek

V drogeriích Rossmann podle jejich manažerky komunikace Olgy Stanley každoročně více zákazníků mění běžné produkty za ekologické varianty. „Momentálně máme v nabídce několik ekologických brandových produktů - značky Feel Eco a Frosch, samozřejmě musíme zmínit i eko výrobky našich privátních značek domol a eco Freude,“ řekla.

Reklama

Značku The Laundress přinesla na český a slovenský trh společnost Carre Concierge jako doplnění svého portfolia služeb v péči o oděvy. V e-shopu lidé nakoupí prací prostředky, aviváže nebo vonné spreje na prádlo. Podle majitelky společnosti Carre Concierge Heleny Pavlové nabídne kromě základního sortimentu i limitované edice.

Lukáš Krpálek

Olympijská móda. To jsou Armani, Ralph Lauren i ekomodely

Pomyslný souboj na olympiádě v Tokiu probíhá také v oblasti oblečení jednotlivých výprav. Naskočily do něj slavné módní značky i firmy známých designérů a celebrit. Trendem jsou eco-friendly modely.

Přečíst článek

Novou restauraci v barokním areálu broumovského kláštera navrhli architekti ADR.

Klášterní hostinec v Broumově láká na barokní klenby i původní podlahu

Barokní komplex broumovského kláštera se postupně mění a revitalizuje. Naposledy přibyla do jižního křídla kláštera restaurace U Tří růží, kterou navrhlo studio ADR.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme