Reklama

Klášterní hostinec v Broumově láká na barokní klenby i původní podlahu

Klášterní hostinec v Broumově láká na barokní klenby i původní podlahu
BoysPlayNice
Petra Jansová

Barokní komplex broumovského kláštera se postupně mění a revitalizuje. Naposledy přibyla do jižního křídla kláštera restaurace U Tří růží, kterou navrhlo studio ADR.

Restaurace je do místa umístěna záměrně, i v dávné minulosti zde byl hostinec. Architekti ze studia ADR měli na přání investora prostor obnovit, v minulém století totiž prošel mnoha nevhodnými stavebními zásahy, a vrátit mu původní účel.

„Nejtěžší bylo navrhnout funkční rozvržení restaurace tak, aby respektovalo původní konstrukce a zároveň uspokojovalo požadavky na maximální zachování autenticity dochovaných, historicky cenných prvků,” přibližuje autorská zpráva.

Ateliér ADR se na postupné revitalizaci areálu broumovského kláštera podílí dlouhodobě. Nejprve se podepsal pod rozsáhlé úpravy klášterních zahrad, stavbu kulturního objektu Dřevník i pod realizaci kavárny Dietzenhofer.

Rodinný dům ve Zlíně navrhl architekt Petr Janda.

Jako skleněný šrapnel. Dům ve Zlíně bojuje o Českou cenu za architekturu

Rodinný dům ve Zlíně, který navrhl architekt Petr Janda, je jedním ze 30 projektů nominovaných do užšího finále České ceny za architekturu.

Přečíst článek

Jedna z vyhlídek na kopci Strážné v Jablonci nad Nisou.

Krkonošská novinka: Místo klasické rozhledny pět drobných vyhlídek

Rokytnice nad Jizerou má od minulého týdne novou atrakci. Sérii drobných vyhlídek na vrcholu Stráž navrhli architekti z libereckého studia Mjölk.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme