Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hotely se připravují na hokejový šampionát. Ceny za ubytování vyletí o desítky procent

Hokejové mistrovství světa v Rize
ČTK
 ČTK

Cena ubytování v hotelech před hokejovým mistrovstvím světa v ČR je většinou o 20 až 30 procent vyšší než obvykle, uvedli zástupci oslovených hotelů v Praze. Hokejové mistrovství světa se uskuteční v Praze a v Ostravě od 10. do 26. května.

Reklama

Hotely jsou podle nich měsíc před mistrovstvím obsazeny z 30 až 85 procent, silnější zájem o ubytování očekávají na poslední chvíli v květnu. Největší poptávka po ubytování bude podle zástupců hotelů druhý víkend v květnu, protože se v Praze kromě zahájení mistrovství uskuteční také koncert skupiny Rammstein.

Ceny ubytování nyní podle generálního ředitele hotelu Art Nouveau Palace Martina Koťátka proti běžným květnový dnům stoupají o zhruba 20 až 25 procent, v některých dnech více. „Se zvyšující se cenou klesá poptávka po dražším ubytování a stoupá poptávka po alternativách,“ řekl. Kapacita hotelu je podle něj zaplněna z 85 procent.

Bali

Zdeněk Pečený: Proč jezdím na Bali? Je tam levně

Proti jiným turistickým destinacím je Bali stále levné a kdo tvrdí opak, má naprosto nereálná očekávání. Jídlo za 70 korun nebo barbershop za 220 korun není drahé.

Přečíst článek

Síť hotelů Czech Inn Hotels podle obchodního ředitele Czech Inn Hotels Marka Boury zatím zaznamenala o 20 procent vyšší poptávku a zhruba o 100 procent vyšší ceny ubytování než při posledním šampionátu před devíti lety v roce 2015. Letos v období mistrovství ceny podle Boury proti běžnému květnu vzrostly až o 30 procent. Aktuálně mají Czech Inn Hotels na toto období obsazeno 70 procent kapacit hotelů.

Podle ředitele obchodní strategie hotelové sítě Orea Hotels & Resorts Jiřího Fontany se aktuální nabídka ubytování v Praze pohybuje i na dvoj- až trojnásobku běžné ceny ve stejném období. Orea Hotels & Resorts jsou podle něj aktuálně obsazené z 30 procent. „Čím více se událost blíží, tím více se budou rezervovat i vyšší kategorie hotelů,“ řekl.

Poptávaný typ ubytování podle zástupců hotelů víceméně kopíruje běžnou poptávku. Podle Boury je nejvyšší poptávka standardně po klasických dvoulůžkových pokojích. „U hokejových fanoušků také vidíme nadstandardní zájem o vícelůžkové pokoje,“ řekl Boura. Dodal, že fanoušci, kteří přijíždějí na více nocí, si často rezervují lepší typy pokojů.

Většina oslovených hotelů kvůli mistrovství světa v hokeji nabídku speciálních služeb neplánuje, nebo to neuvedla. Czech Inn Hotels podle Boury nabídnou speciální služby podle typu hotelu. Ve všech hotelech ale síť hotelů plánuje instalovat výsledkové tabule do lobby a zařídí například živé přenosy zápasů a odvoz do O2 arény.

Turisté, kteří navštíví italské Benátky, aniž by v nich přespali, budou muset uhradit pět eur (125 korun).

Jaro v Benátkách? Připravte si peněženky

Poplatek za návštěvu italských Benátek skutečně odstartuje 25. dubna. Informaci potvrdil benátský starosta Luigi Brugnaro. Systém zatím bude v testovacím režimu, píší zahraniční tiskové agentury. Turisté, kteří město navštíví, aniž by v něm přespali, tak budou muset uhradit pět eur (125 korun). Kontroly budou namátkové.

Přečíst článek

Zástupci všech oslovených hotelů se shodli na tom, že sportovní událost má na poptávku po ubytování podobný vliv jako například Velikonoce, adventní období, Silvestr nebo prodloužené víkendy. Podle Boury jsou květnové víkendy pro hotely hlavní sezona i bez šampionátu.

Vliv mistrovství na cestovní ruch a propagaci obou českých destinací vnímají zástupci hotelů pozitivně, ocenili by častější pořádání podobných akcí. „Mistrovství světa v hokeji je skvělá příležitost, ale akce jednou za devět let nás nespasí. Více pravidelných prestižních sportovních či kulturních akcí, na které přijíždí desetitisíce fanoušků, opakujících se každý rok či dva, by nám i hostujícím městům přinesla větší pozitiva a možnosti rozvoje,“ řekl Koťátko.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme