Reklama

Expobank nově úročí úspory až 5,01 procenty ročně

Expobank nově úročí úspory až 5,01 procenty ročně
Expobank / užito se svolením
 nst
nst

Expobank CZ zvyšuje úročení na termínovaném účtu IQ MAXI na šest měsíců. U vkladu na jeden rok nově úročí prostředky sazbou 5,01 procenta.

Reklama

Expobank CZ přichází s dalším produktem, který klientům ulehčí v boji proti pádivé inflaci, která ujídá z jejich úspor.

Termínovaný účet IQ MAXI nabídne u vkladu na jeden rok úrokovou sazbu 5,01 procenta. „Termínovaný vklad je osvědčeným způsobem, jak nechat vydělávat své peníze, které v nejbližších měsících či letech nepotřebuji. Na oplátku můžu získat často vyšší garantované zhodnocení než v případě spořicích účtů,” uvedla Irena Jandíková, ředitelka privátního a individuálního bankovnictví Expobank CZ.

Založení a vedení termínovaného vkladu IQ MAXI je zdarma. Minimální výše vkladu je 100 tisíc korun, jeho maximální výše není stanovena. Za předčasný výběr banka neúčtuje poplatky, ale klient ztrácí nárok na úroky za dobu trvání vkladu. IQ MAXI je k dispozici v českých korunách, eurech a amerických dolarech, úrokové sazby se liší.

Pro klienty, kteří chtějí mít své úspory okamžitě a kdykoliv po ruce, je vhodnější běžný účet NEO, který nabízí úrokovou sazbu 4,01 procenta ročně na celý zůstatek bez podmínek a omezení, čímž slouží i jako spořicí účet. 

Trinity Bank, Radomír Lapčík

Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 5,08 procenta ročně

Trinity Bank bezprostředně reaguje na navýšení základní sazby ze strany České národní banky a zvyšuje úročení vkladů. Nově nabízí úrok 5,08 procenta ročně.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

stavební spoření

Spořit na stavebním spoření se teď nevyplatí. Drží ho jen státní podpora

Přečíst článek
vánoční dárky (ilustrační foto)

Půjčka na dárky či dovolenou se prodražuje. Úroky rostou i na spotřebitelských úvěrech

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme