Reklama

Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 5,08 procenta ročně

Trinity Bank, Radomír Lapčík
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Trinity Bank bezprostředně reaguje na navýšení základní sazby ze strany České národní banky a zvyšuje úročení vkladů. Nově nabízí úrok 5,08 procenta ročně.

Reklama

Trinity Bank jako první na českém bankovním trhu překonala hranici pěti procent úročení vkladů. Od 5. května nabízí u spoření úrokovou sazbu 5,08 procenta ročně u částek do 400 tisíc korun s roční fixací. 

Pro vklady nad 400 tisíc korun banka poskytuje účet s roční fixací a atraktivní úrokovou sazbu 4,58 procenta ročně.

„Jedná se o milník v překonání hranice pěti procent úročení spoření. Naší strategií je nadstandardní zhodnocování vkladů klientů, kterým dlouhodobě poskytujeme jedinečné podmínky. Nyní jsme tak pro klienty připravili možnost fixovat si své prostředky na jeden rok s historicky výjimečným úrokem 5,08 procenta ročně,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel a člen dozorčí rady Trinity Bank a také investor do internetového deníku newstream.cz.

„Důvodem růstu sazeb je zvyšující se inflace, a s tím spojený záměr České národní banky inflaci brzdit,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Trinity Bank hlásí rekordní zisk, podělí se o něj s akcionáři

Trinity Bank se daří. Loni zvýšila zisk před zdaněním meziročně o 167 procent na 200 milionů korun, je to nejvíc v její dosavadní historii.

Přečíst článek

Jiří Rusnok, guvernér ČNB

Lukáš Kovanda: Loučení jestřábího guvernéra doprovází další razantní růst sazeb

Česká národní banka překvapila a zvedá základní úrokovou sazbu z pěti na 5,75 procenta, na nejvyšší úroveň za celé období od konce října 1999. Čekal se přitom nárůst jen na 5,5 procenta. Bankovní rada ČNB tedy z nové prognózy analytického týmu banky převážně nazřela, že inflační tlaky v české ekonomice jsou ještě silnější, než dosud mínila, takže je třeba vyslat takto razantní signál.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

stavební spoření

Spořit na stavebním spoření se teď nevyplatí. Drží ho jen státní podpora

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme