Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 5,08 procenta ročně

Trinity Bank, Radomír Lapčík
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Trinity Bank bezprostředně reaguje na navýšení základní sazby ze strany České národní banky a zvyšuje úročení vkladů. Nově nabízí úrok 5,08 procenta ročně.

Reklama

Trinity Bank jako první na českém bankovním trhu překonala hranici pěti procent úročení vkladů. Od 5. května nabízí u spoření úrokovou sazbu 5,08 procenta ročně u částek do 400 tisíc korun s roční fixací. 

Pro vklady nad 400 tisíc korun banka poskytuje účet s roční fixací a atraktivní úrokovou sazbu 4,58 procenta ročně.

„Jedná se o milník v překonání hranice pěti procent úročení spoření. Naší strategií je nadstandardní zhodnocování vkladů klientů, kterým dlouhodobě poskytujeme jedinečné podmínky. Nyní jsme tak pro klienty připravili možnost fixovat si své prostředky na jeden rok s historicky výjimečným úrokem 5,08 procenta ročně,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel a člen dozorčí rady Trinity Bank a také investor do internetového deníku newstream.cz.

„Důvodem růstu sazeb je zvyšující se inflace, a s tím spojený záměr České národní banky inflaci brzdit,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Reklama

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Trinity Bank hlásí rekordní zisk, podělí se o něj s akcionáři

Trinity Bank se daří. Loni zvýšila zisk před zdaněním meziročně o 167 procent na 200 milionů korun, je to nejvíc v její dosavadní historii.

Přečíst článek

Jiří Rusnok, guvernér ČNB

Lukáš Kovanda: Loučení jestřábího guvernéra doprovází další razantní růst sazeb

Česká národní banka překvapila a zvedá základní úrokovou sazbu z pěti na 5,75 procenta, na nejvyšší úroveň za celé období od konce října 1999. Čekal se přitom nárůst jen na 5,5 procenta. Bankovní rada ČNB tedy z nové prognózy analytického týmu banky převážně nazřela, že inflační tlaky v české ekonomice jsou ještě silnější, než dosud mínila, takže je třeba vyslat takto razantní signál.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

ilustrační foto

Rychlá reakce. Pokles sazeb ČNB banky zohlednily snížením úroků spořicích účtů

Přečíst článek
stavební spoření

Spořit na stavebním spoření se teď nevyplatí. Drží ho jen státní podpora

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme