Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Digitalizace státu v praxi. Daňové přiznání nejde podat elektronicky

Daně online, ilustrační foto
iStock
 ČTK

Až do poloviny února se budou aktualizovat databáze Finanční správy. Do té doby nebude možné podat přiznání k dani z příjmu za rok 2021 elektronicky.

Reklama

Kvůli aktualizaci databází nelze dočasně podávat elektronicky přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2021. Uvedla to na svém webu Finanční správa ČR. Aktualizace potrvá podle správy do druhé poloviny února. Lhůta pro podání elektronických přiznání je do 2. května.

Elektronický formulář je nyní v aplikacích EPO a DIS+ k dispozici podle Finanční správy pouze pro zpracování podání za zdaňovací období do roku 2020 a předchozí. Elektronické podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za období roku 2021 bude umožněno po aktualizaci, kdy bude zveřejněn nový formulář.

Do té doby mohou lidé využít klasické papírové formuláře, které jsou k dispozici ke stažení na webu správy. Povinné je podávání přiznání k daním z příjmů výhradně elektronicky pouze pro držitele datové schránky zřízené ze zákona. Netýká se tedy držitelů datových schránek zřízených na žádost.

Finanční úřad

Daňové změny roku 2022: polepší si hlavně rodiny s dětmi

Lidem by v příštím roce mělo zůstat více peněz v kapse. Zvýší se daňové slevy na poplatníka a projeví se také zrušení superhrubé mzdy či limitu na odpisy za děti. Negativní vliv bude mít inflace.

Přečíst článek

Konference Investiční výhledy 2022
video

Zamrazilová, Singer či šéf pražské burzy Koblic poradí, jak porazit inflaci

Své rady, jak uchránit majetek před aktuální vysokou inflací, prozradí na konferenci Investiční výhledy 2022 celá řada renomovaných investorů a ekonomů. Konferenci pořádá ve středu 19. ledna online společnost EMUN Family Office a vedle dalších se jí zúčastní Eva Zamrazilová z Národní rozpočtové rady, bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer, nebo Petr Koblic, šéf pražské burzy, která se loni stala jedním z nejúspěšnějších parketů na světě. Server newstream.cz je mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Daňová revoluce. Konsolidační balíček přinese největší změny za více než dekádu

Poradkyně: Letošní daňové přiznání má řadu změn. Mnohé jsou výhodné pro ty chudší

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme