Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Cena zlata padá, sestoupila pod 42 tisíc korun za troyskou unci

Cena zlata
Publikováno se svolením Stock
 ČTK

Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila pod 1900 dolarů (zhruba 42 tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu) a dostala se tak na nejnižší úroveň za jeden a půl měsíce. Za poklesem stojí očekávání, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu na vysoké úrovni.

Reklama

Cena zlata dnes klesla až na 1895,5 dolaru za unci, nejníže od 29. června, napsala agentura Reuters. Později však většinu dnešních ztrát smazala. Krátce po 16:00 středoevropského letního času vykazovala podle údajů na internetových stránkách agentury Bloomberg pokles o zhruba desetinu procenta na 1905 dolarů za unci.

Vysoké úrokové sazby jsou pro cenu zlata nepříznivé, protože prohlubují nevýhodu žlutého kovu proti investicím přinášejícím úroky, jako jsou například dluhopisy.

Zlatá éra skončila. ČEZ se v pololetí propadl zisk o třetinu, i kvůli windfall tax

Zlatá éra skončila. ČEZ se v pololetí propadl zisk o třetinu, i kvůli windfall tax

Energetická skupina ČEZ letos v prvním pololetí vydělala 22,3 miliardy korun, čistý zisk společnosti je tak meziročně o 34 procent nižší. Pokles zapříčinily hlavně zvláštní daň z neočekávaných zisků, takzvaný windfall tax, a odvody z nadměrných tržeb. Provozní výnosy skupiny naopak vzhledem k vysokým cenám komodit stouply o 23 procent na 169,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které společnost zveřejnila.

Přečíst článek

Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády se dnes vyšplhaly na nejvyšší úroveň za téměř deset měsíců. Přispěla k tomu zpráva o překvapivě silném růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech.

Reklama

„Je to další působivá zpráva o maloobchodních tržbách, která naznačuje, že ekonomika neochabuje. To přiměje americkou centrální banku, aby ponechala otevřenou možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb," uvedl analytik Edward Moya ze společnosti OANDA.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme