Reklama

Air Bank loni vydělala téměř tři miliardy. Chce přijít s produkty pro malé podnikatele

Air Bank pobočka, ilustrační foto
JiriMatejicek / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
 ČTK

Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, zahrnující také značku Zonky, a český a slovenský Home Credit, loni vytvořila čistý zisk 2,947 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst o 31 procent. 

Reklama

Počet klientů samotné Air Bank v roce 2022 vzrostl o více než 84 tisíc nových zákazníků, počet klientů banky tak v uplynulém roce přesáhl milionovou hranici. Celkový počet zákazníků skupiny ke konci roku 2022 dosáhl 1,259 milionu.

Čisté úvěrové portfolio skupiny meziročně vzrostlo o 22 procent na 80,1 miliardy korun. Objem vkladů zůstal meziročně na podobné hodnotě, na konci roku 2022 činil 129 miliard korun. Do pozitivního výsledku skupiny se promítly další růst počtu klientů, nárůst úvěrového portfolia a rostoucí tržní úrokové sazby, což pozitivně ovlivnilo provozní výnosy skupiny, uvedla Air Bank ve sdělení.

J&T Banka, sídlo

J&T Banka loni vydělala 3,4 miliardy. Windfall tax se vyhne

J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, stoupl loni meziročně čistý zisk o 21 procent na 3,38 miliardy korun.

Přečíst článek

Zaostřeno na živnostníky a malé podnikatele

„Pozitivní obchodní a finanční výsledky tvoří solidní základnu pro zásadní inovace, s nimiž plánujeme přijít na trh v dalším období a být tak relevantním partnerem pro stále větší skupinu klientů. Vedle služeb pro rodiny, které jsme klientům přinesli v uplynulém roce, plánujeme naši nabídku rozšířit také o služby pro živnostníky a malé podnikatele,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Air Bank a člen dozorčích rad Home Credit a Home Credit Slovakia Michal Strcula.

Air Bank je ovládaná společností Home Credit Group B.V., která je součástí skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku.

Hello bank! utlumuje aktivity v ČR

Hello bank! přestala nabízet nové produkty. V Česku chce skončit

Hello bank! jako pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance přestává ode dneška na českém trhu poskytovat klientům veškeré nové produkty. V Česku postupně skončí.

Přečíst článek

Radomír Lapčík

Česká Trinity Bank loni vydělala přes miliardu, i letos ji táhne zájem o spoření

Česká Trinity Bank loni zpětinásobila zisk. Podle auditovaných výsledků přesáhl její zisk před zdaněním jednu miliardu korun. Jde o historický rekord, který ten dosavadní z předloňského roku překonal o 400 procent.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme