Reklama

Výrobce vlaků Alstom povede v Česku bývalý šéf Českých drah Kurucz

Výrobce vlaků Alstom povede v Česku bývalý šéf Českých drah Kurucz
Alstom
Veronika Kudrnová
vku

Novým výkonným ředitelem společnosti Alstom v České republice a na Slovensku se stal bývalý šéf Českých drah Daniel Kurucz. V podniku, který je výrobcem kolejových vozidel, bude zodpovědný za novou organizaci francouzské nadnárodní společnosti v Česku. Ta zde chce dál rozvíjet své aktivity.

Kurucz povede celkem 1300 zaměstnanců Alstomu ve výrobním závodě v České Lípě a dále v obchodním úseku v Praze.

„Oceňuji Danovy rozsáhlé zkušenosti v železničním podnikání a rozsáhlé zkušenosti z průmyslu. Česká republika a Slovensko jsou pro Alstom klíčové trhy v regionu střední a východní Evropy. Působíme zde již více než 23 let, patříme mezi klíčové zaměstnavatele v Libereckém kraji, a náš výrobní areál v České Lípě má více než 100letou průmyslovou tradici. Chceme společně zvýraznit naši stopu v obou zemích a zaměříme se proto na další rozvoj našeho areálu v České Lípě,” řekl výkonný ředitel Alstomu pro střední a východní Evropu Antonio Moreno.

Kurucz přichází do Alstomu ze strojírenské skupiny Kovosvit, kde byl předsedou představenstva. Předtím pracoval od února do listopadu 2014 jako generální ředitel a předseda představenstva Českých drah. Působil také jako generální ředitel a předseda představenstva Vítkovice Heavy Machinery, ve švédské společnosti Sandvik byl výkonným ředitelem divize se zaměřením na výrobu vysoce přesných potrubních systémů.

David Soukup, CFO Packety, matky Zásilkovny

Novým finančním ředitelem Packety je David Soukup. Přichází z Linetu

Na pozici Chief Financial Officer (CFO) skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, nastoupil David Soukup. V této pozici je zároveň členem nejužšího vedení a podílí se na strategických rozhodnutích a směřování Packety.

Přečíst článek

„S naším zkušeným manažerským a obchodním týmem, výrobním závodem v České Lípě, a díky globální přítomnosti a odborným znalostem Alstomu, zvládneme všechny požadavky rychle se měnícího trhu a našich zákazníků,“ uvedl po svém nástupu do funkce Kurucz.

Reklama

Alstom je druhým největším výrobcem kolejových vozidel v Česku. Závod firmy v České Lípě se zaměřuje především na svařování komponentů pro příměstské, regionální vlaky a pro dvoupodlažní vozy, lehká kolejová vozidla, tramvaje a metro. Společnost je známá také jako výrobce vysokorychlostních vlaků, v Česku z jeho produkce jezdí vlaky Pendolino nebo lokomotivy Traxx. Zabývá se také technologiemi na řízení dopravy.

Jiří Ponrt, CFO PFC

Finance Pale Fire Capital bude řídit Jiří Ponrt. Přichází z Alzy

Do Pale Fire Capital (PFC) na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt. Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí. 

Přečíst článek

Reklama
Reklama
Doporučujeme