Reklama

Trumpův hotel našel nového majitele. Floridští investoři za něj zaplatili rekordní sumu

Hotel někdejšího prezidenta Donalda Trumpa mění majitele.
ČTK/AP
 ČTK

Rodinná firma Donalda Trumpa prodala nájemní smlouvu na washingtonský hotel skupině investorů z Miami. Ti chtějí hotel, který patři k symbolům Trumpovy moci v době, kdy byl prezidentem USA, přejmenovat na Waldorf Astoria.

Reklama

Trumpovi se s CGI Merchant Group dohodli na ceně 375 milionů dolarů (9,1 miliardy korun). To by rodinnému podniku Trumpů přineslo až 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun) zisku.

Odborníci na reality očekávali, že se hotel s 263 pokoji, který se nachází v ulici u Bílého domu, prodá za nižší částku. Během čtyř let Trumpova prezidentství hotel prodělal více než 70 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), ziskový nebyl ani v letech před pandemií covidu.

Donald Trump

Donald Trump už není mezi 400 nejbohatšími Američany

K umístění v letošním Forbes žebříčku amerických miliardářů chybělo bývalé hlavě státu Donaldu Trumpovi asi 400 milionů dolarů (8,8 miliardy korun).

Přečíst článek

Výše transakce odpovídá ceně přesahující 1,4 milionu dolarů za pokoj. Podle prohlášení Trump Organization je to nejvyšší dosažená suma za pokoj v dějinách. Cena vzbudila i pozornost demokratických zákonodárců. Sněmovní výbor pro dohled a reformu si na začátku května od CGI vyžádal dokumenty se seznamem jejích investorů.

Hotel je bývalou budovou Staré pošty a formálně je stále ve vlastnictví federální vlády. Trump Organization získala práva na opravu budovy a její provozování jako hotelu s tím, že bude vládě platit roční nájem a podíl ze zisku.

Reklama

Hollywoodští manželé vybrali desítky milionů dolarů na Ukrajinu. I mezi miliardáři

Hvězdný pár Ashton Kutcher a Mila Kunisová vybrali na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny doteď 35 milionů dolarů, což je přes tři čtvrtě miliardy korun. A jejich sbírka přilákala i známá jména.

Přečíst článek

Alchymie, obálka knihy
video

Emoce místo faktů. To platí v politice i obchodu, ukazuje skvělá kniha

Bývalý kreativní šéf agentury Ogilvy Rory Sutherland platí za jednoho z klíčových guru reklamní branže. Jeho kniha Alchymie nyní vychází česky. A může pomoci pořádně nakopnout byznys i českým podnikatelům.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme