Reklama

Šéf slovenské centrální banky Kažimír čelí obvinění z korupce, vinu popírá

Peter Kažimír
ČTK

Slovenská prokuratura obvinila šéfa Národní banky Slovenska Petera Kažimíra z podplácení, píší slovenská média. Kažimír vinu popřel.

Reklama

Zprávu jako první zveřejnil server Aktuality.sk s odvoláním na vícero na sobě nezávislých zdrojů. Obvinění má podle serveru souviset s úplatkem pro dnes již bývalého šéfa Finanční správy Františka Imreczeho.

Kažimír měl v celé kauze sehrát roli kurýra, který Imreczemu doručil úplatek zhruba 50 tisíc eur (asi 1,27 milionu korun). 

Portál napsal, že o tom vypovídal sám Imrecze. Ten stál v čele slovenské Finanční správy v letech 2012 až 2018 a nyní je obviněn v několika kauzách. Při jejich vyšetřování spolupracuje s policií.

fronty před Pražskou plynárenskou

Lukáš Kovanda: Po Bohemia Energy zůstane škoda v řádu miliard

Velcí hráči pád Bohemia Energy zjevně předvídali už od minulého týdne. Další krachy nelze vyloučit. 

Přečíst článek

„Skutkový stav v usnesení je nepravdivý a v samotném zdůvodnění chybějí potvrzující důkazy. Nemám žádné informace a nejsem si ani vědom porušení zákona, zároveň jsem nikdy neměl ani žádný zájem ovlivňovat jakákoli řízení,“ uvedl Kažimír v prohlášení, které médiím poskytlo tiskové oddělení NBS.

Reklama

Kažimír, dlouholetý místopředseda Směru-SD, byl ministrem financí v letech 2012 až 2019, kdy nastoupil do čela NBS. V této souvislosti se vzdal členství ve zmíněné straně, v jejímž čele stojí expremiér Robert Fico.

Slovenská policie loni zadržela obvinila v různých kauzách kromě jiných podnikatele, dále někdejší vysoké úředníky či soudce z období, kdy byl u moci Směr-SD. Tato zatýkání zažila země po parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládního Směru-SD.

Fondee, Jan Hlavsa

Investiční platforma Fondee se rozkročila na Slovensko

Český investiční platforma Fondee expanduje na Slovensko a má nového brokera. J&T Banka v této pozici nahradila nizozemské Degiro.

Přečíst článek

Reklama

Související

nákup (ilustrační foto)

Jaká je inflace v Evropě či USA? Padají rekordy staré desítky let

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme