Kijonková, Šťastná, Studenovská, Stranieri. Přehled nejvlivnějších žen ve finančním světě doplnilo 30 nových jmen

Přinášíme exkluzivně pohled na čtvrtý ročník Síně slávy projektu #FinŽeny. Do unikátního přehledu nejvlivnějších českých bankéřek, ekonomek, manažerek, finančních ředitelek a dalších dlouhodobě vlivných žen sektoru financí letos přibylo 30 nových jmen.
Projekt #FinŽeny zveřejnil skupinu letošních laureátek Síně slávy, kam zařazuje dlouhodobě nejviditelnější a nejvlivnější ženy finančního světa. Jsou mezi nimi například úspěšné podnikatelky Simona Kijonková z JSK Investments a Iva Šťastná z Portivy nebo generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová. Nechybí ani členky představenstev největších finančních institucí u nás, Valentina Stranieri z UniCredit Bank, Jaroslava Studenovská z PPF banky, Anna Macaláková z J&T banky a Sylwia Szymula z Uniqa.
Přehled nabízí také výjimečné zastoupení generálních ředitelek. Jde o Moniku Truchlikovou z Modré pyramidy, Janu Zelinkovou z Generali penzijní společnosti, Jitku Palatovou z KB Smart Pay, Lindu Kavanovou z Moneta Stavební Spořitelny nebo Karinu Přibylovou z Woltair, která působila dlouhé roky jako finanční ředitelka. V přehledu projektu #FinŽeny letos nechybí ani zkušené topmanažerky Marie Havlíčková z Groupon, Hana Wasserburger z Visa a Zuzana Mora z Wood & Company nebo partnerky velké čtyřky – Blanka Dvořáková z KPMG, Tereza Gebauer z Deloitte, Olga Řehořková z PwC a Lucie Říhová z EY.

Misí přehledu je ocenění žen, které zanechávají v českém finančním segmentu výraznou stopu. Mezi ně patří i čtveřice zástupkyň pojišťovacího segmentu, ředitelka personálního úseku České podnikatelské pojišťovny Romana Hartlová, obchodní ředitelka Allianz Alena Pomahačová, finanční ředitelka Europ Assistance ze skupiny Generali Beáta Petušová a ředitelka Úseku bankopojištění a řízení klientské zkušenosti Kooperativy Irena Rohlová. Z bankovního světa letos patří do Síně slávy #FinŽen také Blanka Beranová, výkonná ředitelka pro udržitelnost v ČSOB nebo Marta Ťok, šéfka komunikace v České spořitelně.
Projekt #FinŽeny do Síně slávy dlouhodobě zařazuje nejen ženy, které zastupují byznys. I proto jsou letos mezi laureátkami také dvě zástupkyně fakulty Financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické: Jana Tepperová, proděkanka pro zahraniční vztahy a Jarmila Radová, vedoucí katedry Bankovnictví a pojišťovnictví. Výraznou stopu pak zanechávají i tři zástupkyně profesních uskupení – Jana Skálová z Komory daňových poradců ČR, Monika Novotná z České advokátní komory a Olga Girstlová z České manažerské asociace. „Naším cílem je, aby přehled sloužil jako inspirace a připomínka úspěchů výjimečných dam českého finančního segmentu,“ připomněl důvody vzniku Síně slávy Jaroslav Kramer z agentury Cover Story, která projekt #FinŽeny organizuje, s tím, že přehled nemá za cíl být vyčerpávajícím uzavřeným výčtem a neslouží ani jako žebříček.

Projekt #FinŽeny uveřejňuje laureátky Síně slávy od roku 2022. V prvním ročníku do ní uvedl 53 dam, předloni 27 žen a vloni 24 osobností. Celkem tak je s nově zařazenou skupinou v Síni slávy 134 výjimečných expertek. Stejně jako v předchozích letech, i nyní v průběhu celého roku sbíral tým #FinŽen doporučení na dámy, které dlouhodobě úspěšně působí v českém finančním světě a patří tak mezi nejviditelnější a nejvlivnější osobnosti tohoto segmentu. „Finální výběr jsme následně konzultovali s naší strategickou skupinou tvořenou nositelkami ocenění z minulých let a facilitátorkami z programu Fórum #FinŽen,“ dodává za organizátory Michaela Stoklasová z Cover Story.
Unikátní projekt #FinŽeny spojuje inspirativní ženy z finančního světa napříč profesemi, přináší do veřejného prostoru debatu o klíčových tématech celého segmentu a inspiruje příběhy žen, na jejichž expertize finančnictví stojí. Kromě Síně slávy každoročně představuje také přehled 131 inspirativních žen ve světě financí, pro které je určen roční rozvojový program Fóra #FinŽen nebo pracuje podkomunitami, například skupinou finančních ředitelek, investorek, compliance expertek nebo manažerek diverzity.
Prohlédněte si galerii žen oceněných v prvním ročníku:
Projekt, který je určen všem ženám působících ve finančním segmentu bez ohledu na to, zda jsou na vysokých manažerských či juniorních postech, zastřešuje obsahová agentura Cover Story ve spolupráci s největšími finančními institucemi na českém trhu. Generálním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna. Byznysový server newstream.cz je mediálním partnerem projektu.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.