„Otec roku“ Musk zanevřel na Kalifornii. Do Texasu přesune také centrálu SpaceX i sítě X

Dvanáctinásobný otec Elon Musk se bije za práva rodičů tak, jak to umí. Skrze byznys. Ze židle ho nadzvedl kalifornský zákon, který hájí práva LGBT+ dětí. Označil ho za poslední kapku, která ho dovedla k rozhodnutí přesunout sídla jeho dalších dvou společností z Kalifornie do Texasu.
Americký miliardář Elon Musk oznámil, že přesune centrály vesmírné společnosti SpaceX a také sociální sítě X z amerického státu Kalifornie do Texasu. Jako jeden z důvodů označil podle světových agentur nový kalifornský zákon, jenž zakazuje školským úřadům vyžadovat od učitelů, aby informovali rodiče o genderové identitě nebo sexuální orientaci jejich dítěte bez vědomí studenta.
„Je to poslední kapka,“ napsal na své síti Musk a sdělil, že plánuje přesunout sídlo SpaceX z kalifornského Hawthorne do komplexu Starbase v Texasu a sídlo X Corp ze San Franciska do Austinu. „Asi před rokem jsem guvernérovi (Kalifornie Gavinovi) Newsomovi jasně sdělil, že zákony tohoto druhu donutí rodiny a společnosti opustit Kalifornii, aby ochránily své děti,“ napsal Musk.
Americká automobilka Tesla upustila od projektu levného elektromobilu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na obeznámené zdroje. Investoři počítali s tím, že vůz dostupný masám přispěje k růstu podniku. Akcie Tesly po zveřejnění zprávy klesly o téměř pět procent, později část ztrát smazaly. Šéf Tesly Elon Musk po zveřejnění zprávy na síti X napsal, že „Reuters (znovu) lže“.
Tesla levné elektroauto nevyrobí, uvedla agentura Reuters. Opět lžou, opáčil Musk
Zprávy z firem
Newsom v pondělí podepsal nový zákon, jehož cílem je podle agentury AP chránit studenty, jejichž bezpečnost by mohla být ohrožena, pokud žijí v domácnostech, které nejsou nakloněny sexuálním menšinám. Zákon, jenž začne platit v lednu, obsahuje výjimky. Krok přivítaly organizace hájící práva lidí LGBT+, naopak některé konzervativní spolky ho kritizují a tvrdí, že porušuje práva rodičů.
Musk už v únoru oznámil, že do Texasu ze státu Delaware přesouvá právní sídlo firmy Neuralink a také právní sídlo SpaceX. Informoval také, že chce z Delaware do Texasu přesunout právní sídlo výrobce elektromobilů Tesla. Učinil tak po verdiktu soudu v Delawaru, jenž zrušil dohodu z roku 2018, podle které měl Musk jako ředitel Tesly v případě splnění stanovených cílů získat na odměnách rekordních 55,8 miliardy dolarů (zhruba 1,3 bilionu korun).
Akcionáři americké automobilky Tesla ve čtvrtek schválili rekordní balík odměn pro šéfa podniku Elona Muska v hodnotě 44,9 miliardy dolarů (zhruba jednoho bilionu korun), píše agentura AP. Děje se tak poté, co dohodu, která vznikla v roce 2018, začátkem letošního roku zrušil soud ve státě Delaware.
Šéf Tesly Musk dostal další šanci dosáhnout na bilionovou odměnu
Leaders
Tesla své ústředí přesunula z Kalifornie do Texasu už v roce 2021. Musk také oznámil přesunutí svého bydliště z Kalifornie do Texasu, kde není státní daň z příjmu fyzických osob, podotkla AP.
Elon Musk patří k nejplodnějším miliardářům, celkem má 12 veřejnosti známých dětí se třemi ženami. To poslední se narodilo letos na jaře a matkou je šéfka společnosti Neuralink Shivon Zilisová, s níž má Elon ještě dvojčata narozená v roce 2021.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.