Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ondřej Vlček končí jako šéf technologického gigantu Gen Digital

Ondřej Vlček končí jako prezident Gen Digital
Profimedia
 ČTK

Zůstane členem představenstva. Důvodem jeho odchodu je úspěšné dokončení fúze Avastu a NortonLifeLock, ze kterých Gen Digital vznikl. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Reklama

Vlček byl prezidentem nově vzniklého Genu od roku 2022. V Avastu působí od roku 1995, kdy do něj nastoupil jako jeden z prvních sedmi zaměstnanců. Nyní má firma Gen necelých 4000 zaměstnanců a roční tržby 3,8 miliardy dolarů, tedy asi 88 miliard korun. V posledním čtvrtletí tržby vzrostly o dvě procenta na 967 milionů dolarů, což odpovídá 22,3 miliardy korun. Za letošní fiskální rok společnost očekává tržby v rozmezí 3,89 miliardy dolarů až 3,93 miliardy dolarů.

„Po založení společnosti Gen jsem zůstal v roli prezidenta a soustředil se na zajištění hladké integrace našich silných stránek. Tato práce je však nyní dokončena, a tím fakticky končí moje mise zde,“ uvedl Vlček.

V Avastu Vlček nejprve působil jako vývojář softwaru, později se stal vedoucím týmu. Následovaly role hlavního architekta, technického a provozního ředitele. V roce 2019 se stal generálním ředitelem Avastu. V té době už byly akcie Avastu obchodované na burze, firma měla 1500 zaměstnanců.

Část peněz ze svého působení v Avastu Vlček vložil do rodinné nadace. Ta v současnosti opravuje pražskou usedlost Cibulka, ze které se má stát centrum dětské paliativní péče.

Reklama

Katarína Vlčková

Katarína Vlčková: Chceme dostat Česko mezi světovou špičku v poskytování dětské paliativní péče

Katarína a Ondřej Vlčkovi před dvěma lety šokovali českou filantropickou společnost svým obřím vkladem jedné a půl miliardy korun na dětskou paliativní péči. Ondřej byl šéfem známé české technologické společnosti Avast. Ta se před dvěma lety spojila s americkou společností Norton, byla to fúze za 8,6 miliardy dolarů. Vlčkovým z této fúze připlul významný finanční podíl. Nekoupili si jachtu ani ostrov. Obří částku věnují na pomoc druhým. Celý rozhovor si přečtěte v novém magazínu Newstream CLUB, který najdete na stáncích.

Přečíst článek

V domku zahradníka bude kavárna pro veřejnost.

Desítky let chátrala. Do konce roku manželé Vlčkovi na Cibulce otevřou kavárnu

Zchátralý areál Cibulka se proměňuje. Jeden z objektů se prvním návštěvníkům otevře už na konci roku.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme