Omar Koleilat opouští pozici generálního ředitele

Poprvé za dobu její téměř třicetileté existence se v developerské skupině Crestyl mění osoba na pozici mezinárodního generálního ředitele. Vedení celé skupiny nově přebírá Simon Johnson, který v rámci Crestylu posledních 14 let zastával pozici COO skupiny a působil i jako výkonný ředitel pro Českou republiku. Zakladatel, majitel a dosavadní CEO skupiny Crestyl Omar Koleilat přechází z výkonné pozice do role strategického konzultanta, majitelem společnosti zůstává i nadále.
„Crestyl jsem od počátku budoval tak, aby se mohl vyvíjet a nebyl závislý na mě jako zakladateli. Jak firma rostla, přechod na profesionální management začal být nutností a vstup na polský trh před třemi lety tento proces jen urychlil. Tyto věci ale člověk nemůže dělat ze dne na den. Jmenování Simona na pozici generálního ředitele celé skupiny je tak formálním potvrzením kroků, na kterých jsme v rámci firmy pracovali několik posledních let. Ostatně operativní a projektové záležitosti jsem poslední dva roky už vůbec neřešil,“ říká Omar Koleilat, zakladatel skupiny Crestyl. „Jako zakladatel a majitel samozřejmě neztrácím na chod Crestylu vliv, budu partnerem pro diskuze o dalším strategickém směřování. Jsem přesvědčen, že se zkušeným manažerským týmem pod vedením Simona se bude Crestyl dále úspěšně rozvíjet.“
„Crestyl už je firmou se stovkami zaměstnanců. A investor do projektů takové korporace chce vidět společnost, která může růst, kde nezáleží na tom, jak moc se zakladatel zapojuje do jejího chodu,“ říká Simon Johnson, nový generální ředitel skupiny Crestyl. „S Omarem jsme poprvé pracovali na konci devadesátých let, známe se tak opravdu dobře. O to více si vážím jeho důvěry. Zároveň je třeba zdůraznit, že to není pouze o mě jako generálním řediteli, ale o celém týmu a nejužším čtyřčlenném vedení Crestylu. To kromě mě zahrnuje i ředitelku pro korporátní záležitosti Magdu Pokornou, obchodního ředitele Viktora Pešku a finančního ředitele Jozefa Ďuríka. Společně v Crestylu fungujeme již mnoho let, na chodu a směřování firmy se tak v zásadě nic nemění.“
Nový generální ředitel Simon Johnson (54) má 35 let zkušeností v oblasti realitního developmentu a významně se podílel na rozvoji komerčních nemovitostí především v Londýně, Praze a Bratislavě. Od roku 2011 působí jako Chief Operations Officer (COO) celé skupiny Crestyl a později rozšířil svou roli i o funkci výkonného ředitele společnosti Crestyl v České republice. Ve střední Evropě je od 90. let, podílel se například na developmentu bratislavského centra Eurovea nebo pražského Palladia. Ačkoliv je rodilý Angličan, mluví plynule česky i slovensky a má i české občanství.

Omar Koleilat (49) se v oblasti developmentu ve střední Evropě se pohybuje od roku 1998. Skupinu Crestyl založil v roce 2005, od kdy působil i jako její generální ředitel. Soustředil se především na vytváření obchodní strategie, zajišťování vztahů s investory a správu finančních prostředků. Omar je česko-libanonského původu. Vystudoval architekturu a je držitelem britského postgraduálního diplomu RICS z oboru realitních investic.
Trumpovo vítězství slaví krom jiného několik mocných mužů vyrostlých v Silicon Valley. Hlavně přátelé a bývalí kolegové Elon Musk a Peter Thiel. Musk vsadil do Trumpa necelé tři miliardy korun a už teď vydělal 30 miliard dolarů.
Elon Musk dal na zvolení Trumpa v přepočtu tři miliardy. Vyplatilo se to jemu i kamarádovi
Leaders
Pětiletá rekonstrukce barokního paláce Savarin je u konce. Vydejte se s námi na procházku do historie tohoto výjimečného objektu.
OBRAZEM: Pražskému paláci Savarin se vrátil dávný lesk. Provoz zahájí na podzim
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.