Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Největší česká advokátní kancelář má hodnotu přes dvě miliardy korun

Jaroslav Havel, řídící partner advokátní kanceláře Havel & Partners
Havel & Partners
Tereza Zavadilová
tzv

Hodnota skupiny kolem advokátní kanceláře Havel & Partners narostla za šest let na dvojnásobek.

Reklama

Advokátní kancelář Havel & Partners má podle aktuálního ocenění společností Patria Corporate Finance, jehož výstup má redakce newstream.cz k dispozici, hodnotu 2,3 miliardy korun. To je více než dvojnásobek hodnoty z roku 2014, kdy byla na hodnota skupiny vyčíslena naposledy.

„Ocenění potvrzuje naši mimořádně silnou pozici na advokátním trhu ve střední Evropě, neboť hodnota přes dvě miliardy je u právnické firmy, která působí pouze ve dvou jurisdikcích, naprosto výjimečná. Nepřetržitý ekonomický růst firmy už od jejího založení a její dlouhodobá ekonomická stabilita jsou také potvrzením pro naše klienty a obchodní partnery, že spolupracují s maximálně důvěryhodnou firmou s minimálním rizikem,“ říká zakladatel a řídící partner právní firmy Jaroslav Havel.

Petr Kellner

PPF slaví 30 let, poprvé bez Kellnera. Jeho slovy připomínáme úspěchy i vize skupiny

V pondělí 6. září uplyne přesně 30 let od chvíle, kdy se začala psát historie skupiny PPF. Tehdy Petr Kellner s partnery založil společnost Správa Prvního privatizačního fondu. Stačilo jim k tomu 100 tisíc Kčs. Dnes už se kola mnohamiliardového kolosu točí bez jeho zakladatele. Jak šel čas s PPF i Kellnerem připomínáme jeho slovy.

Přečíst článek

Do skupiny patří kromě tuzemské pobočky advokátní kanceláře také slovenská kancelář, vzdělávací Akademie a inkasní firma Cash Collectors. 

Reklama

Valuaci vypracovala Patria Corporate Finance na základě výnosových a komparativních metod oceňování společností, a to ke konci prosince 2020. Havlova kancelář, která byla založena jako Havel & Holásek, je největší nezávislou právní firmou v regionu CEE a slaví letos dvacetileté výročí od vzniku. Tržby kanceláře v roce 2019 přesáhly miliardu korun. 

Dolary, ilustrační foto

Objem vyplacených dividend letos rekordně vzroste, tvrdí studie

Objem dividend vyplacených akcionářům letos ve světě vzroste o 10,7 procenta na 1,39 bilionu dolarů (přes 30 bilionů korun), předpovídá to studie, kterou zveřejnila britská investiční společnost Janus Henderson.

Přečíst článek

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Akcie Nvidie mohou díky silnému růstu překonat tržní hodnotu Amazonu

Raketový začátek roku pro Nvidii. Firma hodnotou vyrovnala Teslu a dotírá na Amazon

Přečíst článek
Bývalá provozní ředitelka americké internetové společnosti Meta Platforms Sheryl Sandbergová (54)

Konec jednoho z šéfů. Sandbergová po dvanácti letech odchází ze správní rady firmy Meta

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme