Reklama

Chyboval jsem, přiznal bývalý šéf Twitteru Dorsey

Někdejší šéf Twitteru Jack Dorsey.
Ryan Lash / Creative Commons / CC BY-NC-ND 2.0

Spoluzakladatel a bývalý ředitel Twitteru Jack Dorsey připustil, že v řízení firmy pochybil. Je to další střípek v kauze Twitter Files. Navíc Dorsey uvedl, že problémy Twitteru nezmizely.

Reklama

Dorsey uvedl, že chce přidat svůj hlas k diskusi o kauze Twitter Files. Tak se říká Muskově snaze postupně zveřejňovat interní komunikaci zaměstnanců Twitteru, která má podle Muska dokazovat, jak Twitter ovlivňoval veřejné mínění a jak se za minulého vedení snažil potlačovat konzervativní názory zveřejněné na své stejnojmenné sociální síti.

Twitter, logo

Na Twitter se vrací placená služba dodatečné úpravy tweetů

Na internetovou sociální síť Twitter se v pondělí vrátila placená služba Twitter Blue, díky které uživatelé získají modrou ikonu a přístup ke speciálním funkcím. V listopadu Twitter službu na své stejnojmenné síti pozastavil kvůli záplavě falešných účtů. Služba po obnovení nadále stojí osm dolarů (zhruba 185 korun) měsíčně, pro uživatele zařízení firmy Apple však poplatek činí 11 dolarů (asi 254 korun) měsíčně, informoval server BBC.

Přečíst článek

Bývalý šéf Twitteru v příspěvku na blogu napsal, že podle jeho názoru musejí sociální média odolávat kontrole, a to jak té korporátní, tak i vládní. Autor příspěvku by podle Dorseyho měl být jediným člověkem, kdo bude moci odstranit obsah, který sám vytvořil. Moderování obsahu pak podle něj nejlépe zařídí vhodný algoritmus.

Trump nemá zájem

„Twitter pod mým vedením i ten současný Twitter žádný z těchto principů nesplňuje,” napsal Dorsey na blogu služby Revue, kterou vlastní Twitter. Musk firmu Twitter převzal na konci října za cenu 44 miliard dolarů (asi bilion Kč) a od té doby zrušil část předchozí politiky upravující moderování obsahu na síti.

Elon Musk

Zdeněk Pečený: Musk není žádný Superman. Koupě Twitteru mu láme vaz

Kdysi nejbohatší muž světa nezažívá nejlepší rok. Bohatství se mu smršťuje nejen kvůli klesajícím cenám akcií automobilky Tesla, ale také kvůli sociální síti Twitter, z jejíhož nákupu se mu nepodařilo vykroutit. Muskovo „cpaní se“ do Twitteru se ukazuje jako opravdu hodně špatný nápad, píše Zdeněk Pečený z Newstreamu.

Přečíst článek

Musk například obnovil účet bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který za Dorseyho vedení dostal trvalý zákaz publikovat na Twitteru. Stalo se tak po nepokojích Trumpových stoupenců u budovy Kapitolu. Trump ale o návrat už nemá zájem, jeho společnost Trump Media & Technology Group mezitím založila sociální síť Truth Social.

Reklama

Související

Jack Dorsey, šéf Twitteru

Muskovi se dostalo nejvyššího požehnání. Akvizici Twitteru podpořil jeho zakladatel Dorsey

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme