Apple chystá spoustu nových počítačů. I jeden miniaturní

Největší technologická společnost světa se podle agentury Bloomberg pokusí získat větší podíl na trhu osobních počítačů. Tam ji zatím drtí konkurence Lenova, HP a Dellu. Trumfem má být nový čip M2 a také návrat 12palcového MacBooku.
Devět procent. Tak velký podíl na trhu s osobními počítači v posledním roce měla společnost Apple, která je světovou čtyřkou. Jedničkou zůstává Lenovo, následují HP a Dell. Applu se však v posledních měsících daří razantně navyšovat tržby z prodejů osobních počítačů, což podle agentury Bloomberg souvisí zejména s využíváním vlastních čipů M1 a nově ohlášených M2.

„Apple na příští rok chystá rozšíření produktových řad zejména s využitím nových, inhouse vyráběných čipů,“ uvedl Mark Gurman z Bloombergu s odkazem na osoby obeznámené s plány společnosti.
V příštím roce se tak zákazníci mohou těšit zejména na větší, 15palcové laptopy MacBook Air, což podle Gurmana bude první zvětšení řady Air od jejího čtrnáctiletého fungování. Apple pak zároveň připravuje 12palcový laptop, který bude jeho nejmenším osobním počítačem za mnoho let. Naposledy 12palcové varianty Apple nabízel ve své řadě MacBook, kterou ukončil v roce 2016 a nahradil je dvěma řadami Air a Pro.
Přední vývojáři společnosti Apple představili celou řadu vylepšení zejména v softwarové oblasti. Razantně se promění operační systémy všech klíčových zařízení, největší proměnou však projdou tablety iPad. Nejzajímavější novinky však Apple představil v segmentu zdraví a také v propojení s automobilem.
Konference Apple: Sázka na wellness, zdraví a chytré auto
Zprávy z firem
Úspěch vlastních čipů
Applu se vyplatila sázka na vlastní čipy označované M1 a nedávno ohlášené M2. Podle Bloombergu Apple již v současnosti pracuje na verzi M3. M1 čipy se v počítačích objevily v třetím kvartálu roku 2020. „A právě v tomto období nastartoval razantní nárůst tržeb z prodejů počítačů. Zatímco ve druhém kvartálu činily tržby 5,4 miliardy dolarů, v následujícím kvartálu to byl dvojnásobek,“ připomíná Mark Gurman.

A projevilo se to v tržbách za celý rok. Zatímco za rok 2019 byly tržby za Macy 25,7 miliardy dolarů, o rok později to bylo již 28,6 miliardy a vloni již tržby za počítače vyskočily na 35,2 miliardy dolarů. Samozřejmě je potřeba připomenout, že v pandemických letech značně narostla poptávka po počítačích kvůli distanční práci i výuce.
Na dobití všech telefonů či tabletů prodávaných v Evropské unii bude od podzimu roku 2024 stačit jediná nabíječka. K nelibosti společnosti Apple to bude ta s koncovkou USB-C.
Apple má smůlu. V Evropě se budou mobily i tablety nabíjet jedině přes USB-C
Politika
Majiteli hotelu a jeho okolí jsou miliardáři Oldřich Šlemr, Eduard Kučera a Pavel Baudyš. Největší překážkou pro schválení revitalizačního plánu je chystaná prosklená komerční budova na rohu Pařížské a Bílkovy ulice nazývaná Brand Store. Ta podle ministerských úředníků rozhodně není "drobným obchodním zařízením".
Trio miliardářů opravuje hotel Intercontinental. Ministerští úředníci jim nyní zkomplikovali plány
Leaders
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.