Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Americká první dáma navštíví Slovensko. Podpoří uprchlíky

Americká první dáma Jill Bidenová
Cheriss May / se svolením Bílého domu
Stanislav Šulc
sta

Manželka amerického prezidenta Joea Bidena Jill se chystá na cestu po Rumunsku a východním Slovensku. Uvedla to kancelář první dámy Bílého domu. Po cestě šéfky Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové do Kyjeva jde o další americkou političku, která letí podpořit protiruské nálady v ohroženém ruskou expanzí regionu.

Reklama

Američtí politici se začínají stále více angažovat v konfliktu na Ukrajině. Vedle posílání velkých částek na humanitární i vojenské akce a výcvik armádních profesionálů se v posledních týdnech začínají angažovat také politicky. Klíčovou se stala návštěva Polska americkým prezidentem Joem Bidenem, následovala ho třetí nejvyšší postava amerického politického systému, šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která navštívila přímo Kyjev.

A nyní tyto snahy podpoří první dáma Bílého domu Jill Bidenová, která se chystá na cestu do Rumunska a zejména východního Slovenska.

„Během své cesty se první dáma setká s americkými pracovníky a hlavně s ukrajinskými matkami, které musely se svými dětmi opustit domov kvůli Putinově válce,“ uvádějí protokoláři.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken (vpravo) při návštěvě Kyjeva. Na snímku s ukrajinským prezidentem  Volodymyrem Zelenským (uprostřed) a ministrem obrany USA Lloydem Austinem.

Suverénní Ukrajina? Bude tady déle než Putin, tvrdí šéf americké diplomacie

Rusko selhává ve svých válečných cílech, Ukrajina je úspěšná, prohlásil po návštěvě Kyjeva americký ministr zahraničí Antony Blinken. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Přečíst článek

Oslavy dne matek

Celá cesta se uskuteční od 5. do 9. května a šéfové protokolu ji spojují s oslavami dne matek. Ten každoročně připadá na druhou květnovou neděli, letos tedy navíc na výročí konce evropské části druhé světové války a porážky nacistického Německa.

„V neděli 8. května první dáma přicestuje do Košic a Vyšného Nemeckého, kde se setká s uprchlíky, humanitárními pracovníky i místními lidmi, kteří pomáhají lidem uprchlým před válkou,“ stojí v denním itineráři cesty.

O den později pak Jill Bidenová plánuje setkání se slovenskými politiky a poté odcestuje zpět do USA.

Bílý dům

Bidenovi za první rok v Bílem domě vydělali více než půl milionu dolarů

Americký prezident Joe Biden a jeho žena Jill vydělali během prvního roku v Bílém domě 610 702 dolarů (přes 13,7 milionu korun), z toho na federální daně šlo v minulém roce 24,6 procenta jejich příjmů, tedy 150 439 dolarů. V průměru Američané odvádějí zhruba 14 procent příjmů, uvedla agentura AP.

Přečíst článek

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka

Jurečka se spletl, vláda vyplatí „rouškovné pro děti“ menšímu okruhu domácností

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka se spletl. Vláda hodlá v srpnu vyplácet mimořádnou dávku na dítě v závislosti na hrubém, nikoli čistém příjmu domácnosti. Takže nárok na ni budou mít domácnosti s příjmem do jednoho milionu korun ročně hrubého. Dávku tak stále bude získávat třeba i domácnost, v níž oba rodiče pobírají mzdu 41 600 korun hrubého měsíčně. To zhruba odpovídá průměrné mzdě pro první čtvrtletí letošního roku, jak uvádí ministr financí Zbyněk Stanjura.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme